|
| Strømstyring |
| Total effekt: | 1200 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC): | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V): | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V): | 1200 W |
| Kombineret effekt (+5 V): | 120 W |
| Kombineret effekt (-12V): | 18,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB): | 18,6 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V): | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V): | 100 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V): | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V): | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB): | 3 A |
| Effektivitet: | 90% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner: | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning |
|
| Porte & Grænseflader |
| Motherboard, strømstik: | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin): | 5 |
| Længde på strømkabel på bundkort: | 60 cm |
| Antal SATA strømstik: | 14 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin): | 6 |
| PCI Express strømstik (12+4-bens): | 1 |
| PCI Express strømstik (12+4 pin) ledningslængde: | 700 mm |
| CPU strømstik (4+4 pin): | Ja |
| Strømkabellængde CPU: | 70 cm |
| Diskettedrev, strømstik: | 1 |
| Kabeltype: | Fuldt modulær |
|
| Præstation |
| Formål: | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: | ATX |
| 80 PLUS certificering: | 80 PLUS Platinum |
| ATX-version: | 3.0 |
| EPS-version: | 2.92 |
| Lejeteknologi: | FDB |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Ventilator diameter: | 13,5 cm |
| Antal blæsere: | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 190 mm |
| Dybde: | 86 mm |
| Højde: | 150 mm |