| Generelt |
| Enhedstype | Harddisk – ekstern (bærbar) |
| Kapacitet | 2 TB |
| Grænseflade | USB 3.0 |
| Egenskaber | Kompatibel med USB On-The-Go |
| Bredde | 80 mm |
| Dybde | 14.8 mm |
| Højde | 117 mm |
| Vægt | 170 g |
| Ekspansion og forbindelse |
| Interface | 1 x USB 3.0 |
| Effekt |
| Strømkilde | USB bus |
| Programmer & Systemkrav |
| OS nødvendig | Microsoft Windows 7 / 8 / 10 |
| Diverse |
| Medfølgende ledninger | 1 x USB 3.0 kabel |
| Virker med Chromebook | Ja |
| Overensstemmelsesstandarder | Plug and Play |
| Fås i farverne | Grå |
| Mål & vægt (forsendelse) |
| Bredde ved forsendelse | 103 mm |
| Dybde ved forsendelse | 31 mm |
| Højde ved forsendelse | 140 mm |
| Vægt ved forsendelse | 260 g |
| Producentgaranti |
| Service & Support | Begrænset garanti – 1 år |