| Generelt |
| Enhedstype | Solid state-drev – intern |
| Kapacitet | 1 TB |
| Model | M.2 2280 |
| Grænseflade | PCIe 4.0 x4 (NVMe) |
| Egenskaber | ATA-sikkerhed, TCG Pyrite 2.01, nCache 4,0 teknologi |
| Bredde | 22 mm |
| Dybde | 80 mm |
| Højde | 2.38 mm |
| Vægt | 5.5 g |
| Præstation |
| SSD-udholdenhed | 600 TB |
| Intern datahastighed | 4150 MBps (læs) / 4150 MBps (skriv) |
| 4KB Random Read | 600000 IOPS |
| 4KB Random Write | 750000 IOPS |
| Driftssikkerhed |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 1,500,000 timer |
| Ekspansion og forbindelse |
| Interface | 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe) – M.2 M-nøgle |
| Kompatibel bås | M.2 2280 |
| Effekt |
| Strømforbrug | 65 mW (aktiv)
3.3 mW (sov) |
| Diverse |
| Overensstemmelsesstandarder | UL, TUV, VCCI, BSMI, FCC, KCC, RCM, Morocco, CAN ICES-3(B)/NMB3(B) |
| Producentgaranti |
| Service & Support | Begrænset garanti – 5 år |
| Miljømæssige parametre |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 85 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 85 °C |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 1500 g @ 0,5 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 5 g @ 10-2000 Hz |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 4.9 g @ 7-800 Hz |