|
| Dataoverførsel |
| Firewall-gennemstrømning: | 1 Gbit/sek. |
| Maksimal dataoverførselshastighed: | 1 Gbit/sek. |
| SSL VPN-throughput: | 0,3 Gbit/sek. |
| IPSec VPN gennemløb: | 40 Gbit/sek. |
| SSL-ydeevne: | 10 transaktioner/sek |
| Maksimale forbindelser (SPI): | 1000 |
| HTTPS -kryptering: | Ja |
|
| Præstation |
| Varmeafgivelse: | 42,65 BUT/t |
| Samtidige forbindelser: | 300000 |
| Samtidige brugere: | 10 bruger(e) |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 989810,8 t |
| Certificering: | FCC Part 15 (Class B), CE (Class B), RCM (Class B), BSMI, LVD |
|
| Netværk |
| Antal VPN-tunneler: | 40 |
| Antal VLAN’er: | 8 |
| Aktive TCP-forbindelser (maks): | 300000 |
|
| Sikkerhed |
| Sikkerhedsalgoritmer: | IPSec, SSL/TLS |
| Stateful Packet Inspection (SPI): | Ja |
| Indholdsfiltrering: | 1 |
| VPN-support: | IKEv2, IPSec, SSL, L2TP/IPSec |
|
| Porte & Grænseflader |
| Forbindelsesteknologi: | Ledningsført |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Port til konsol: | RJ-45 |
| Antal konsolporte: | 1 |
| WAN-forbindelse: | Ethernet (RJ-45) |
| Antal Ethernet-DMZ-porte: | 1 |
| Antal SFP modulslots: | 1 |
|
| Design |
| Indbygget ventilator: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Indgangsstrøm: | 2 A |
| Strømforbrug (typisk): | 12,5 W |
| Strømforbrug (maks.): | 12,5 W |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 85176990 |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -30 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 10 – 90% |
|
| Vægt & størrelser |
| Dimensioner (BxDxH): | 216 x 143 x 33 mm |
| Vægt: | 850 g |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 284 mm |
| Pakkehøjde: | 190 mm |
| Pakkedybde: | 100 mm |
| Pakkevægt: | 1,4 kg |
|
| Emballage indhold |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45), RS-232 |
|
| Andre funktioner |
| Firewall gennemløb: | 1000 Mbit/s |
| VPN-gennemløb: | 300 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed: | 1000 Mbit/s |