|
| Præstation |
| Produkttype: | Headset |
| Bæremåde: | Headset |
| Anbefalet brug: | Kontor/Callcenter |
| Produktfarve: | Sort |
| Headset type: | Mono |
| Betjeningstaster: | Volume +, Volume – |
| Volumenkontrol: | Knap |
| Kabellængde: | 1,2 m |
| Aftageligt kabel: | Ja |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Høreværnsteknologier: | Jabra PeakStop, Jabra Safetone G616 |
| Musikafspilning: | Ja |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.): | 2 |
| Tilslut automatisk: | Ja |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Certificering: | UC |
|
| Porte & Grænseflader |
| Forbindelsesteknologi: | Trådløs |
| USB-tilslutning: | Ja |
| USB-stik: | USB Type-A |
| Bluetooth: | Ja |
| Bluetooth-profiler: | AVRCP |
| Bluetooth-version: | 5.0 |
| Trådløs rækkevidde: | 30 m |
|
| Høretelefoner |
| Ørekobling: | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt: | 30 mW |
| Akustisk system: | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens: | 20 – 20000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed: | 117 dB |
| Driverenhed: | 4 cm |
| Støjreduktion: | Ja |
|
| Mikrofon |
| Mikrofontype: | Boom |
| Mikrofon frekvens: | 100 – 8000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet: | -26 dB |
| Folde mikrofon: | Ja |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System): | Ja |
| Mikrofon mute: | Ja |
|
| Batteri |
| Batteridrevet: | Ja |
| Batteritype: | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Vedvarende afspilningstid, lyd: | 24, 37 |
| Taletid: | 24 t |
| Indikator for batteriopladning: | Ja |
| Opladningstid for batteri: | 1,5 t |
| Hurtig opladning: | Ja |
| Hurtig opladningstid: | 15 min. |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer: | Android, iOS |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | -10 – 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -5 – 45 °C |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 157 mm |
| Dybde: | 60,5 mm |
| Højde: | 150 mm |
| Vægt: | 99,2 g |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 188,5 mm |
| Pakkedybde: | 103,5 mm |
| Pakkehøjde: | 250 mm |
| Pakkevægt: | 780,8 g |
|
| Emballage indhold |
| Oplader: | Ja |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Modtager inkluderet: | Ja |
| Bæretaske: | Ja |
| Kabler inkluderet: | USB |
| Etui: | Ja |
| Ørepudemateriale: | Imiteret læder |
| Antal: | 1 |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt): | 400 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt): | 330 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt): | 275 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt): | 5,42 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt): | 6 stk |
|
| Tekniske detaljer |
| Nem parring: | Ja |
|
| Andre funktioner |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Ja |
| Stemmestyring: | Ja |
| Stemmestyringssprog: | Engelsk |
| Stemmestyring: | Ja |
| Digital signalbehandling (DSP): | Ja |
| Opkaldsstyring: | Y |