|
| Administrationsfunktioner |
| Switch-type: | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS): | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal: | 24 |
|
| Netværk |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse: | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi: | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Fuld duplex: | Ja |
| Halv dupleks: | Ja |
| Flowkontrol support: | Ja |
| Auto MDI/MDI-X: | Ja |
| Auto-forhandling: | Ja |
|
| Dataoverførsel |
| MAC adresselabel: | 8000 entries |
| Switch kapacitet: | 48 Gbit/sek. |
| Understøttede dataoverførselshastigheder: | 10/100/1000 Mbps |
| Hastighed for videresendelse: | 35,7 Mpps |
| Opbevar-og-frem: | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed: | 1 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support: | Ja |
| Jumbo rammer: | 10000 |
|
| Protokoller |
| Understøttede netværksprotokoller: | CSMA/CD, TCP/IP |
|
| Design |
| Stativ-montering: | Ja |
| Formfaktor: | 1U |
| Produktfarve: | Sort |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Certificering: | FCC, CE, RoHS |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde: | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet: | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.): | 13,62 W |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
| Driftstemperatur (T-T): | 32 – 104 °F |
| Varmeafgivelse: | 46,44 BUT/t |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 440 mm |
| Dybde: | 180 mm |
| Højde: | 44 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
| Brugervejledning: | Ja |
| Rack monteringskit: | Ja |
| Pakkebredde: | 250 mm |
| Pakkedybde: | 528 mm |
| Pakkehøjde: | 80 mm |
| Pakkevægt: | 2,13 kg |
|
| Andre funktioner |
| Forbindelsesteknologi: | Ledningsført |
| Båndbredde: | 48 Gbit/sek. |
| Forbindelses-LED’er: | Y |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard): | 439,4 x 180,3 x 43,2 mm (17.3 x 7.1 x 1.7″) |