|
| WAN-forbindelse |
| Ethernet WAN: | Ja |
| SIM-kort slot: | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem: | Ingen |
|
| Trådløse LAN funktioner |
| Wi-Fi-bånd: | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
|
| Netværk |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n |
| Portvideresendelse: | Ja |
| Port udløsning: | Ja |
| VPN gennemløb: | Ja |
| VPN-support: | PPTP, L2TP, IPSec |
|
| Mobilt netværk |
| 3G: | Ingen |
| 4G: | Ingen |
|
| Porte & Grænseflader |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 3 |
|
| Administrationsfunktioner |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME): | Ja |
| Båndbreddekontrol: | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS): | Ja |
|
| Sikkerhed |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Firewall sikkerhed: | DoS, SPI Firewall, IP Address Filter, IP and MAC Address Binding |
| Adgangskontrolliste (ACL): | Ja |
| Planlægningsadgang: | Ja |
| Forældrekontrol: | Ja |
| Understøttelse af DMZ: | Ja |
|
| Protokoller |
| DHCP-klient: | Ja |
| DHCP-server: | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP): | Ja |
|
| Design |
| Produkttype: | Bordplade router |
| Produktfarve: | Hvid |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
|
| Emballage indhold |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Hurtig installationsvejledning: | Ja |
|
| Antenne |
| Antennedesign: | Intern & ekstern |
| Antenner, antal: | 4 |
| Overfører strøm: | 20 – 23 dBmW |
|
| Funktioner |
| Certificering: | CE, RoHS |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde type: | Vekselstrøm |
| Udgangsspænding: | 12 V |
| Udgangsstrøm: | 1 A |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |