|
| WAN-forbindelse |
| Ethernet WAN: | Ja |
| DSL WAN: | Ingen |
| SIM-kort slot: | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem: | Ingen |
| WAN forbindelsestype: | RJ-45 |
|
| Trådløse LAN funktioner |
| Wi-Fi-bånd: | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks): | 1800 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd): | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd): | 1201 Mbit/s |
|
| Netværk |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Portvideresendelse: | Ja |
| Port udløsning: | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| Trådløs radio: | Ja |
| VPN gennemløb: | Ja |
| VPN-support: | PPTP, OpenVPN, IPSec |
|
| Mobilt netværk |
| 3G: | Ingen |
| 4G: | Ingen |
| 5G: | Ingen |
|
| Porte & Grænseflader |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 4 |
| DC-in-stik: | Ja |
|
| Administrationsfunktioner |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME): | Ja |
| Trådløs statistik: | Ja |
| Knap til nulstilling: | Ja |
| WPS trykknap: | Ja |
| MU-MIMO-teknologi: | Ja |
| MIMO: | Ja |
|
| Sikkerhed |
| Sikkerhedsalgoritmer: | SSID, WPA, WPA2, WPA3 |
| Firewall: | Ja |
| Firewall sikkerhed: | SPI |
| Gæsteadgang: | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL): | Ja |
| Stateful Packet Inspection (SPI): | Ja |
| Planlægningsadgang: | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse: | Ja |
| Understøttelse af DMZ: | Ja |
|
| Protokoller |
| DHCP-klient: | Ja |
| DHCP-server: | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP): | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller: | IPv4, IPv6 |
|
| Design |
| Produkttype: | Bordplade router |
| Produktfarve: | Sort |
| Indikatorlampe: | Ja |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
| Indbygget skærm: | Ingen |
|
| Emballage indhold |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Antenne inkluderet: | Ja |
| Hurtig installationsvejledning: | Ja |
|
| Bæredygtighed |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater: | CE |
|
| Antenne |
| Antennedesign: | Ekstern |
| Niveau for antennestyrke (maks.): | 5 dBi |
| Antenner, antal: | 4 |
| Overfører strøm: | CE: <20dBm (2.4 GHz), <23dBm (5.17 GHz–5.71 GHz) FCC:<30dBm (2.4 GHz & 5.15 GHz–5.825 GHz) |
|
| Funktioner |
| Certificering: | FCC |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde type: | DC |
| Ekstern strømadapter: | Ja |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
|
| Systemkrav |
| Understøttet browser: | Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 260,2 mm |
| Dybde: | 135 mm |
| Højde: | 41,6 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Antal produkter inkluderet: | 1 stk |
|
| Andre funktioner |
| Indgangsstrøm: | 1 A |
| Indgangsspænding: | 12 V |