Beskrivelse
Specifikationer
| Funktioner | |
| Type: | Skubbe plæneklipper |
| Klippe-bredde: | 34 cm |
| Minimum klippe-højde: | 2 cm |
| Maksimal klippe-højde: | 7 cm |
| Græsopsamler: | Ja |
| Klippe-system: | Roterende knive |
| Klippehøjde: | 20 – 70 mm |
| Justering af klipperydning: | 5 |
| Græs-opsamlingsvolumen: | 40 L |
| Ergonomisk håndtag: | Ja |
| Maksimal torsion: | 15 Nm |
| Aftagelig bakke: | Ja |
| Lydtryksniveau: | 91 dB |
| Lydeffektniveau: | 96 dB |
| Standardafvigelse: | 2 dB |
| Vibrationsudledning: | 2,5 m/s² |
| Usikkerhed – k: | 1,5 m/s² |
| Produktfarve: | Sort, Grøn |
| Strømstyring | |
| Strømkilde: | Vekselstrøm |
| Strøm: | 1300 W |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt: | 11 kg |
| Andre funktioner | |
| Ledningsfri: | Ingen |
