|
| Funktioner |
| Farve: | Ja |
| Maksimal driftscyklus: | 33000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Sidebeskrivelsessprog: | ESC/P-R |
|
| Printhastighed |
| Maksimal opløsning: | 4800 x 2400 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 21 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, kladdekvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 11 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal): | 6,3 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal): | 9,3 sek./side |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet outputkapacitet: | 250 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Brev |
|
| Porte & Grænseflader |
| USB-port: | Ja |
| Antal USB 2.0-porte: | 1 |
|
| Netværk |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi Direct: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA3-PSK |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Epson Connect, Epson Email Print, Epson IPrint |
|
| Præstation |
| Lydtryksniveau (udskrivning): | 53 dB |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Produktfarve: | Hvid |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Farveskærm: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 23 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
| Strømforbrug (klar): | 4,8 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 0,14 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 120 V |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 425 mm |
| Dybde: | 493 mm |
| Højde: | 164 mm |
| Vægt: | 5,8 kg |