|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Laser |
| Udskrivning: | Monoprint |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 34 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Automatisk |
| Tid til første side (sort, normal): | 8,5 sek./side |
|
| Kopiering |
| Kopiering: | Monokopiering |
| Maksimal kopiopløsning: | 600 x 600 dpi |
| Maksimalt antal kopier: | 99 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine: | 25 – 400% |
| N-i-1 kopifunktion: | Ja |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning: | 1200 x 1200 dpi |
| Scan til: | E-mail, Fil, Billede |
| Input farvedybde: | 30 Bit |
| Output farvedybde: | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde: | 10 Bit |
| Output gråtoneskala dybde: | 8 Bit |
|
| Fax |
| Fax: | Ingen |
|
| Funktioner |
| Maksimal driftscyklus: | 15000 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner: | Udskriv |
| Antal printpatroner: | 1 |
| Udskrivning af farver: | Sort |
| Sidebeskrivelsessprog: | BR-Script 3, PCL 6, PDF 1.7 |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet inputkapacitet: | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 120 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Almindeligt papir, Genbrugspapir, Tyndt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Direktør, Folie, Legal |
| Medievægt på papirbakke: | 60 – 230 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| USB-port: | Ja |
| Antal USB 2.0-porte: | 1 |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ingen |
| Ethernet LAN: | Ingen |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 128 MB |
| Indbygget processer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 600 MHz |
|
| Design |
| Produktfarve: | Grå |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 485 W |
| Strømforbrug (klar): | 42 W |
| Strømforbrug (dvale): | 6,2 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,03 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 410 mm |
| Dybde: | 398,5 mm |
| Højde: | 272 mm |
| Vægt: | 10,5 kg |