|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 1200 x 4800 dpi |
| Farve på udskriftsopløsning: | 1200 x 600 dpi |
| Udskriftsopløsning sort: | 1200 x 1200 dpi |
|
| Kopiering |
| Kopiering: | Farvekopiering |
| Duplekskopiering: | Ingen |
| Maksimal kopiopløsning: | 1200 x 600 dpi |
| Ændre størrelse på kopimaskine: | 25 – 400% |
| N-i-1 kopifunktion: | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =): | 2, 4 |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Duplex scanning: | Ingen |
| Optisk scanningsopløsning: | 1200 x 2400 dpi |
| Scanner type: | Flatbed & ADF scanner |
| Optisk scanningsopløsning (ADF): | 1200 x 600 dpi |
| Maksimal scanningsopløsning: | 19200 x 19200 dpi |
| Scan til: | Cloud, E-mail, Fil, OCR, PC |
| Scanningshastighed (farve): | 7 sider pr. minut |
| Scanningshastighed (sort): | 17 sider pr. minut |
| Understøttede billedformater: | JPEG, JPG |
| Understøttede dokumentformater: | PDF |
| Scan drivere: | TWAIN |
|
| Fax |
| Dupleksfax: | Ingen |
| Modemhastighed: | 14,4 Kbit/s |
| Fax-hukommelse: | 170 Sider |
|
| Funktioner |
| Maksimal driftscyklus: | 30000 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner: | Udskriv |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Udskrivning af farver: | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Anbefalet arbejdscyklus: | 250 – 2000 sider pr. måned |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet inputkapacitet: | 150 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 100 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF): | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet: | 20 ark |
| Manuel arkføder: | Ja |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Kuverter, Blankt papir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Direktør, Legal, Brev |
| Kuverter størrelser: | DL |
| Medievægt på papirbakke: | 64 – 220 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ingen |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Near Field Communication (NFC): | Ingen |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 128 MB |
| Lydtryksniveau (udskrivning): | 53 dB |
|
| Design |
| Produktfarve: | Hvid |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | LCD |
| Skærm diagonal: | 4,57 cm (1.8″) |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug ( gennemsnitlig drift ): | 21 W |
| Strømforbrug (klar): | 3,5 W |
| Strømforbrug (dvale): | 1,2 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
|
| Bæredygtighed |
| Bæredygtighedscertifikater: | Blue Angel |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 435 mm |
| Dybde: | 343 mm |
| Højde: | 180 mm |
| Vægt: | 8,8 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 495 mm |
| Pakkedybde: | 242 mm |
| Pakkehøjde: | 455 mm |
| Pakkevægt: | 10,7 kg |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84433100 |