|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 6000 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 30 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Automatisk |
| Farve på udskriftsopløsning: | 6000 x 1200 dpi |
| Udskriftsopløsning sort: | 6000 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 26 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono: | 17 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve: | 16 ipm |
| Udskrivning uden kant: | Ja |
|
| Kopiering |
| Kopiering: | Farvekopiering |
| Duplekskopiering: | Ingen |
| Maksimal kopiopløsning: | 2400 x 1200 dpi |
| Maksimalt antal kopier: | 99 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine: | 25 – 400% |
| N-i-1 kopifunktion: | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =): | 2, 4 |
| Funktion for baggrundsjustering: | Ja |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning: | 2400 x 1200 dpi |
| Scanner type: | Flatbed & ADF scanner |
| Optisk scanningsopløsning (sort): | 2400 x 1200 ppi |
| Optisk scanningsopløsning (farve): | 2400 x 1200 ppi |
| Maksimal scanningsopløsning: | 19200 x 19200 dpi |
| Maksimalt scanningsområde: | 216 x 297 mm |
| Scanningsteknologi: | CIS |
| Scan til: | E-mail, Billede, OCR |
| Input farvedybde: | 30 Bit |
| Output farvedybde: | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde: | 10 Bit |
| Output gråtoneskala dybde: | 8 Bit |
|
| Fax |
| Modemhastighed: | 14,4 Kbit/s |
| Fax-hukommelse: | 170 Sider |
| Hurtigopkald: | Ja |
| Fax hastighedsopkald (maks. numre): | 90 |
| Fax videresendelse til: | Fax, PC |
|
| Funktioner |
| Maksimal driftscyklus: | 2500 sider pr. måned |
| Antal printpatroner: | 5 |
| Udskrivning af farver: | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Anbefalet arbejdscyklus: | 50 – 1000 sider pr. måned |
| Udskiftningspatroner: | BTD60BK, BT5001C, BT5001M, BT5001Y |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet inputkapacitet: | 230 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet: | 150 ark |
| Multifunktionsbakke: | Ja |
| Universal-magasin kapacitet: | 80 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| Maksimal printstørrelse: | 216 x 356 mm |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Indekskort |
| Kuverter størrelser: | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Fotopapir størrelser (efter britisk standard): | 3.5×5,4×6,5×7,5×8 |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter: | Brev |
| Medievægt på papirbakke: | 64 – 220 g/m² |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt: | 64 – 220 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Kabelteknologi: | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, SSID, SSL/TLS, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 128 MB |
| Indbygget processer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 576 MHz |
|
| Design |
| Produktfarve: | Grå |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | LCD |
| Skærm diagonal: | 4,57 cm (1.8″) |
| Kontroltype: | Knapper |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 17 W |
| Strømforbrug (standby): | 4 W |
| Strømforbrug (dvale): | 1,2 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows 2000 Server, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 10 – 35 °C |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 435 mm |
| Dybde: | 439 mm |
| Højde: | 195 mm |
| Vægt: | 9,7 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 508 mm |
| Pakkedybde: | 278 mm |
| Pakkehøjde: | 542 mm |
| Pakkevægt: | 11,5 kg |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort): | 1 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY): | 4 Sider |
| Drivere inkluderet: | Ja |
| Brugervejledning: | Ja |
| Strømledning inkluderet: | Ja |
| Garantibevis: | Ja |
| Hurtig installationsvejledning: | Ja |
|
| Andre funktioner |
| Støjniveau: | 53,5 dB |