|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 33 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Automatisk |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 20 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort: | 15,5 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve: | 5 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 6,5 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 4,5 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) sort: | 6,5 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) farve: | 4,5 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal): | 9 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal): | 15 sek./side |
| Udskrivning uden kant: | Ja |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Duplex scanning: | Ingen |
| Optisk scanningsopløsning: | 1200 x 2400 dpi |
| Scanner type: | Flatbed & ADF scanner |
| Scanningsteknologi: | CIS |
| Scan til: | Cloud |
| Scanningshastighed (sort): | 5 ipm |
| Scanningshastighed (farve): | 5 ipm |
| Understøttede billedformater: | BMP, JPEG, PICT, TIFF, PNG |
| Understøttede dokumentformater: | PDF |
|
| Fax |
| Fax: | Ingen |
|
| Funktioner |
| Duplex-funktioner: | Udskriv, Scanne |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Udskrivning af farver: | Sort |
| Alt-i-en-multitasking: | Ja |
| Oprindelsesland: | Filippinerne |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet inputkapacitet: | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 30 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF): | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet: | 30 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9): | B5, B6 |
| Kuverter størrelser: | 10, C6, DL |
| Fotopapir størrelser: | 9×13,10×15,13×18,13×20,20×25 |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter: | 10×15, 13×18, 20×25 |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-PSK, WPA2-AES |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | LCD |
| Skærm diagonal: | 6,1 cm (2.4″) |
| Farveskærm: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (kopiering): | 12 W |
| Strømforbrug (klar): | 5,3 W |
| Strømforbrug (dvale): | 0,9 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 0,15 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP, Windows XP Professional |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2003 R2, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 375 mm |
| Dybde: | 347 mm |
| Højde: | 231 mm |
| Vægt: | 6,7 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 410 mm |
| Pakkedybde: | 505 mm |
| Pakkehøjde: | 310 mm |
| Pakkevægt: | 8,87 kg |
| Antal pr. pakke: | 1 stk |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort): | 14000 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY): | 5200 Sider |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84433100 |
| Produkter pr. palle: | 20 stk |
| Produkter pr. palle (UK): | 30 stk |
|
| Andre funktioner |
| Udskrivningsmetode: | Epson PrecisionCore |
| Antal brugere: | 4 bruger(e) |
| Print hoved dyser: | 400 nozzles black, 128 nozzles per colour |