Beskrivelse
Yealink MeetingBar A10
Yealink MeetingBar A10 er en alt-i-én-videobar, der er designet til små rum (1-7 personer) og hjemmekontorer. Det indbyggede 4k-kamera med 120° synsfelt fanger detaljer præcist og med flotte farver. AI-drevne funktioner som Auto Framing, Speaker Tracking og Smart Gallary giver en fokuseret visning uden distraktion. De indbyggede 8-MEMS beamforming-mikrofoner opfanger stemmer fra alle retninger, og en fuld-duplex lydalgoritme med AI-forbedret støjreduktion leverer klar lyd til begge sider, selv hvis I taler sammen på samme tid.
Specifikationer
| Præstation | |
| Produkttype: | Bar for videosamarbejde |
| Produktfarve: | Sort, Grå |
| Antal kameraer: | 1 |
| Bluetooth: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.2 |
| Automatisk indramning: | Ja |
| Auto-sporing: | Ja |
| Sporingstilstande: | Præsentationstilstand |
| Mødefunktioner: | Add participates, Kalender, Deling af indhold, Hold/Resume, Deltagelse med ét klik |
| Kan monteres på væggen: | Ja |
| PTZ-kontrol: | Ja |
| Video | |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Maksimal videoopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimum billedhastighed: | 30 fps |
| Video codec: | H.264 High profile, H.264 SVC, H.264 |
| Lyd | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Lydsystem fuld dupelx: | Ja |
| Ekko eliminering: | Ja |
| Højttalereffekt: | 5 W |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal HDMI-udgangsporte: | 1 |
| USB-stik type: | USB Type-A, USB Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte: | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| DC-in-stik: | Ja |
| Line-in: | Ja |
| Linie ud: | Ja |
| Mikrofonindgang: | Ja |
| Nulstil port: | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi: | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 256-bit AES, EAP-TLS, MSCHAPv2, PEAP, TLS |
| Kamera | |
| Kameratype: | Enkelt kamera |
| Horisontalt synsfelt: | 105° |
| Synsfelt, diagonalt: | 120° |
| Autofokus (AF) objektgenkendelse: | Folk |
| Fjernbetjening brugerflade: | Ethernet |
| Lukker til beskyttelse af kamera: | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofon sensitivitet: | 88 dB |
| Mikrofon mute: | Ja |
| Antal mikrofonarrays: | 8 |
| Funktioner | |
| Bevægelsessensor: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Computersystem | |
| Operativsystem installeret: | Android 10 |
| Understøttede mobile operativsystemer: | Android 11.0 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -30 – 70 °C |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type: | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| DC udgangsspænding: | 48 V |
| DC-udgangsstrøm: | 0,7 A |
| Strømforbrug (typisk): | 10,5 W |
| Strømforbrug (maks.): | 14 W |
| Strømforbrug (inaktiv): | 10 W |
| Godkendelser | |
| Certificering: | CE, FCC, RoHS, REACH, ISO 9001, CCC, NOM |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 380 mm |
| Dybde: | 68 mm |
| Højde: | 82 mm |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet: | HDMI, LAN (RJ-45) |
| Netværkskabel længde: | 3 m |
| HDMI-kabellængde: | 1,8 m |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet: | Ja |
| Hurtig start guide: | Ja |





