Beskrivelse
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 22,9 cm (9″) |
| Skærmopløsning: | 1340 x 800 pixel |
| Paneltype: | IPS |
| Skærmens lysstyrke: | 400 cd/m² |
| Berøringsskærmstype: | Kapacitiv |
| HD-type: | HD |
| Naturligt aspektforhold: | 15:9 |
| Fingeraftryk resistent: | Ja |
| Processor | |
| Processorproducent: | MediaTek |
| Processorserie: | Mediatek |
| Processormodel: | Helio G80 |
| Processorkerner: | 8 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse: | 3 GB |
| Intern hukommelsestype: | LPDDR4x-SDRAM |
| Lagring | |
| Intern lagerkapacitet: | 32 GB |
| Indbygget kortlæser: | Ja |
| Lagermedie: | eMMC |
| Kompatible hukommelseskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Grafik | |
| Grafikadapter: | Mali-G52 MC2 |
| Lyd | |
| Antal indbyggede højttalere: | 2 |
| Antal mikrofoner: | 1 |
| Lydsystem: | Dolby Atmos |
| Kamera | |
| Bagkamera type: | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk): | 8 MP |
| Front kamera: | Ja |
| Bagerste kamera synsfelt (FOV) vinkel: | 86,2° |
| Autofokus: | Ja |
| Ansigtsgenkendelse: | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk): | 2 MP |
| Front kamera synsfelt (FOV) vinkel: | 73° |
| Netværk | |
| Mobil netværksforbindelse: | Ingen |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth: | Ja |
| Bluetooth-version: | 5.1 |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Near Field Communication (NFC): | Ingen |
| WWAN: | Ikke installeret |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0 type-C-porte: | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port: | Ja |
| Design | |
| Formfaktor: | Skifer |
| Produktfarve: | Grå |
| Enhedstype: | Mini tablet |
| Farvenavn: | Arctic Grey |
| Husmateriale: | Metal |
| Certificering: | ENERGY STAR 8.0 ErP Lot 3 RoHS TÜV |
| Præstation | |
| Placering af position: | Ja |
| Assisteret GPS (A-GPS): | Ingen |
| GLONASS: | Ja |
| GPS (satellit): | Ja |
| Galileo: | Ja |
| Accelerometer: | Ja |
| Sensor for omgivende lys: | Ja |
| Hall-sensor: | Ja |
| Software | |
| Platform: | Android |
| Operativsystem installeret: | Android 12 |
| Batteri | |
| Batteri medfølger: | Ja |
| Batteriteknologi: | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet: | 5100 mAh |
| Hurtig opladning: | Ja |
| Vedvarende afspilningstid, video: | 13 t |
| Vedvarende afspilningstid, lyd: | 15 t |
| Browsing tid (Wi-Fi): | 12 t |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsadapter strøm: | 10 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter: | 100 – 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter: | 50 – 60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter: | 5 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm: | 2 A |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 215,4 mm |
| Dybde: | 136,8 mm |
| Højde: | 7,99 mm |
| Vægt: | 344 g |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 0 – 95% |
| Driftshøjde: | 0 – 3048 m |



