|
| Display |
| Skærm diagonal: | 121,9 cm (48″) |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | OLED |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 135000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 120 Hz |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Type af baggrundslys: | LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 450 cd/m² |
| Responstid: | 0,1 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixeltæthed: | 92 ppi |
| Skærm diagonal (metrisk): | 121 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| RGB-farverum: | DCI-P3 |
| Farveområde: | 98% |
|
| Præstation |
| AMD FreeSync: | Ja |
| AMD FreeSync-type: | FreeSync Premium |
| Brandspecifikke teknologier: | Black Equalizer |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| FPS-tæller: | Ja |
| Smart funktioner: | Biograf, Brugerdefineret, Spil, M-Book, RPG |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 20 W |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Grå |
| Aftageligt stativ: | Ja |
| Farve: | Grå/rød |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| USB upstream port type: | USB Type-B |
| Antal upstream-porte: | 1 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte: | 1 |
| Antal USB type-C downstream-porte: | 2 |
| USB strømforsyning: | Ja |
| USB strømforsyning op til: | 90 W |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Antal Thunderbolt 3-porte: | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 2.2 |
|
| Ergonomisk |
| VESA montering: | Ja |
| Højdejustering: | Ingen |
| Panel montering grænseflade: | 200 x 200 mm |
| Hældningsvinkelområde: | -2 – 15° |
| Skærmvisning (OSD): | Ja |
| OSD-sprog: | Arabisk, Forenklet kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk |
| Antal OSD sprog: | 18 |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 59 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 44 kWh |
| Strømforbrug (standby): | 0,4 W |
| Strømforbrug (maks.): | 330 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Strømforsyningstype: | Intern |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 1068,5 mm |
| Dybde (med stativ): | 267,6 mm |
| Højde (med stativ): | 700 mm |
| Vægt (med stativ): | 19,3 kg |
| Bredde (uden stativ): | 1068,5 mm |
| Dybde (uden stativ): | 105,5 mm |
| Højde (uden stativ): | 646,9 mm |
| Vægt (uden stativ): | 16,2 kg |
|
| Bæredygtighed |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1315329 |