|
| Display |
| Skærm diagonal: | 86,7 cm (34.1″) |
| Skærmopløsning: | 3440 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 21:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 60 Hz |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Type af baggrundslys: | LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 300 cd/m² |
| Responstid: | 8 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Bedømmelse af skærmkrumning: | 3800R |
| Understøttede grafikopløsninger: | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1080, 2560 x 1440, 3440 x 1440 |
| Understøttede videotilstande: | 480p, 720p, 1080i, 1080p |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Responstid (hurtig): | 5 ms |
| Pixel pitch: | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Pixeltæthed: | 109,68 ppi |
| Horisontal scanningsområde: | 30 – 90 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 56 – 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal: | 80 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 33,5 cm |
| Skærm diagonal (metrisk): | 86,71 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ingen |
| Overfladehårdhed: | 3H |
| Standard for farveskala: | sRGB |
| Farveområde: | 99% |
|
| Præstation |
| NVIDIA G-SYNC: | Ingen |
| AMD FreeSync: | Ingen |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget kamera: | Ja |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 10 W |
| Megapixel: | 4 MP |
| Indbygget mikrofon: | Ja |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Kontor |
| Produktfarve: | Sort |
| Frontkantfarve: | Sort |
| Aftageligt stativ: | Ja |
| Farve: | Sølv |
| Ingen tungmetaller: | Hg (kviksølv) |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| USB upstream port type: | USB Type-B, USB Type-C |
| Antal upstream-porte: | 2 |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte: | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand: | Ja |
| USB strømforsyning: | Ja |
| USB strømforsyning op til: | 90 W |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Tilslutning af hovedtelefoner: | 3,5 mm |
| Mikrofonindgang: | Ja |
| Pc lydindgang: | Ingen |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 2.2 |
| AC (strøm) indgang: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ingen |
| Ethernet LAN: | Ja |
|
| Ergonomisk |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type: | Kensington |
| Højdejustering: | 15 cm |
| Akse: | Ingen |
| Drejelig: | Ja |
| Drejevinkel område: | -30 – 30° |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 21° |
| Skærmvisning (OSD): | Ja |
| Plug and play: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 32 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 31,5 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.): | 210 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype: | Intern |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -20 – 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
| Driftshøjde: | 0 – 5000 m |
| Ikke-drift højde: | 5000 – 12192 m |
|
| Emballage indhold |
| Stativ inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm, DisplayPort, USB Type-A til USB Type-B, USB Type-C til USB Type-C |
| Strømadapter inkluderet: | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet: | Ingen |
| Lyspen inkluderet: | Ingen |
| Hurtig start guide: | Ja |
| DisplayPort kabellængde: | 1,8 m |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 815,6 mm |
| Dybde (med stativ): | 242,5 mm |
| Højde (med stativ): | 595,9 mm |
| Vægt (med stativ): | 10,8 kg |
| Bredde (uden stativ): | 815,6 mm |
| Dybde (uden stativ): | 84,8 mm |
| Højde (uden stativ): | 420 mm |
| Vægt (uden stativ): | 7,43 kg |
| Facet bredde (side): | 8,67 mm |
| Facet bredde (øverste): | 3,92 cm |
| Facet bredde (bund): | 2,17 cm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkevægt: | 15,8 kg |
|
| Bæredygtighed |
| Bæredygtighedscertifikater: | ENERGY STAR |
| Indeholder ikke: | Arsen, PVC/BFR |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1378998 |
|
| Tekniske detaljer |
| Compliance certificates: | RoHS |
|
| Andre funktioner |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |