|
| Display |
| Skærm diagonal: | 68,6 cm (27″) |
| Skærmopløsning: | 2560 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Wide Quad HD |
| Paneltype: | VA |
| Skærm form: | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk): | 4000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 170 Hz |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 300 cd/m² |
| Responstid: | 1 ms |
| Bedømmelse af skærmkrumning: | 1000R |
| Understøttede grafikopløsninger: | 2560 x 1440 |
| Understøttede videotilstande: | 1440p |
| Billedformat: | 16:9 |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 100000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Horisontal scanningsområde: | 70,5 – 248,3 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 48 – 170 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal: | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk): | 69 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| Standard for farveskala: | DCI-P3 |
| Farveområde: | 96% |
| sRGB-dækning (typisk): | 127% |
|
| Præstation |
| AMD FreeSync: | Ja |
| AMD FreeSync-type: | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync: | Ja |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ingen |
| Indbygget kamera: | Ingen |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
| Rammeløst design: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| USB upstream port type: | USB Type-A, USB Type-B |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte: | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand: | Ja |
| DVI-port: | Ingen |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.0b |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.2a |
| Lydudgang: | Ja |
|
| Ergonomisk |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type: | Kensington |
| Højdejustering: | 13 cm |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 20° |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 57 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm: | 3.25 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter: | 20 V |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 607 mm |
| Dybde (med stativ): | 267 mm |
| Højde (med stativ): | 427 mm |
| Vægt (med stativ): | 6,2 kg |
| Bredde (uden stativ): | 607 mm |
| Dybde (uden stativ): | 112 mm |
| Højde (uden stativ): | 372 mm |
| Vægt (uden stativ): | 4,4 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 780 mm |
| Pakkedybde: | 198 mm |
| Pakkehøjde: | 515 mm |
| Pakkevægt: | 9,3 kg |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Bæredygtighed |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1468710 |