|
| Præstation |
| Produkttype: | Headset |
| Bæremåde: | Headset |
| Anbefalet brug: | Kontor/Callcenter |
| Produktfarve: | Sort |
| Headset type: | Binaural |
| Betjeningstaster: | Volume +, Volume – |
| Volumenkontrol: | Knap |
| Kontrolenhedstype: | On-ear control unit |
| Kontroltype: | Knapper |
| Kabellængde: | 1,7 m |
| Kabelfarve: | Sort |
| Optimeret til: | Unified Communications (UC) |
| Musikafspilning: | Ja |
| HD-stemme: | Ja |
| Tilslut automatisk: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Forbindelsesteknologi: | Ledningsført |
| USB-tilslutning: | Ja |
| USB-stik: | USB Type-C |
| Frekvensområde (musiktilstand): | 20 – 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand): | 150 – 6800 Hz |
|
| Høretelefoner |
| Ørekobling: | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt: | 30 mW |
| Hovedtelefon frekvens: | 20 – 20000 Hz |
| Driverenhed: | 2,8 cm |
| Støjreduktion: | Ja |
| Støjreduktionstype: | Aktiv |
|
| Mikrofon |
| Mikrofontype: | Boom |
| Mikrofon frekvens: | 20 – 10000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet: | -38 dB |
| Folde mikrofon: | Ja |
| Antal mikrofoner: | 4 |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System): | Ja |
| Mikrofon mute: | Ja |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | -10 – 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -10 – 55 °C |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 193 mm |
| Dybde: | 175 mm |
| Højde: | 65 mm |
| Vægt: | 148,9 g |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 50 mm |
| Pakkedybde: | 170 mm |
| Pakkehøjde: | 202 mm |
|
| Emballage indhold |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Etui: | Ja |
| Antal: | 1 |
|
| Leverandørfunktioner |
| Materiale: | Acrylonitrilbutadienstyren, Kunstlæder, Polykarbonat (PC), Rustfrit stål |
|
| Andre funktioner |
| Stemmestyringssprog: | Engelsk, Fransk, Tysk, Japansk, Koreansk |
| Understøttede programmer: | Jabra Direct, Jabra Xpress |
| Digital signalbehandling (DSP): | Ja |
| Opkaldsstyring: | Y |