Beskrivelse
Orbit Fusion Trådløs Trackball giver mulighed for at opleve ergonomist godkendt komfort, den overlegne kontrol og præcisionsfordele ved en fingerstyret trackball sammen med en patenteret rullering – alt sammen inden for den velkendte form af en mus. Perfekt til nye trackball-brugere, det skulpturelle muslignende design giver komfort hele dagen, tilbyder fem programmerbare knapper til betydelige produktivitetsgevinster og tre DPI-indstillinger til enkle markørkontrolovergange. Lasersporingssensoren og 40 mm trackball giver brugerne mulighed for at navigere med mindre plads på skrivebordet og bedre præcision og hastighed.
Specifikationer
| Mus | |
| Formål: | Kontor |
| Enhedsgrænseflade: | RF trådløst |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi: | Laser |
| Rulle type: | Ring |
| Antal knapper: | 5 |
| Knapper type: | Trykte knapper |
| Bevægelsesopløsning: | 1500 dpi |
| Brugerdefinerbar bevægelsesopløsning: | Ja |
| Antal opløsningsmåder: | 3 |
| Frekvensbånd: | 2.4 GHz |
| Trackball diameter: | 4 cm |
| Design | |
| Formfaktor: | Højre hånd |
| Produktfarve: | Sort, Rød |
| Overfladefarvning: | Monokromatisk |
| Strømstyring | |
| Strømkilde: | Batterier |
| Batteritype: | AA |
| Batteriets levetid: | 14 måned(er) |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer: | ChromeOS |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt: | 173 g |
| Emballage indhold | |
| Modtager inkluderet: | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager: | USB Type-A |
| Modtagertype: | Nano-modtager |
| Batterier inkluderet: | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Antal: | 1 |
| Pakkebredde: | 172 mm |
| Pakkedybde: | 108 mm |
| Pakkehøjde: | 72 mm |
| Pakkevægt: | 295 g |
| Pakketype: | Kasse |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84716070 |
| Andre funktioner | |
| Forbindelsesteknologi: | Trådløs |




