|
| Display |
| Skærm diagonal: | 139,7 cm (55″) |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmteknologi: | LED |
| Skærm form: | Flad |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi: | Active Motion 400 |
| LED-baggrundsbelysning: | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger: | 3840 x 2160 |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 1000000:1 |
| Skærm diagonal (metrisk): | 139 cm |
|
| TV-tuner |
| Tuner type: | Analog & digital |
| Format til analogt signal: | PAL, SECAM |
| System for digitalt signalformat: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Antal tunere: | 2 tuner(e) |
|
| Smart TV |
| Smart TV: | Ja |
| Internet TV: | Ja |
| Operativsystem installeret: | Android |
| Version af operativsystem: | 11 |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV): | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version: | 2.0.2 |
| Smart funktioner: | Spil |
| Indbygget Chromecast: | Ja |
| App-distributionsplatform: | Google Play |
| Video-apps: | Amazon Prime Video, Freeview Play, Netflix, YouTube |
|
| Lyd |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 20 W |
| Lyd-output kanaler: | 2.0 kanaler |
| Equalizer: | Ja |
| Forbedret lydreturkanal (eARC): | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| VESA montering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 400 x 300 mm |
| Rammeløst design: | Ja |
| Stativ type: | Stativ på ben |
| Farve på stativ: | Sort |
|
| Præstation |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Spiltilstand: | Ja |
| Understøttede videoformater: | MKV, MP4, MOV, AVI, MPG, MPEG, 3GP, 3GPP, ASF, FLV, WEBM, VOB, DAT, TS, TRP, TP |
| Understøttede lydformater: | MP3, M4A, AAC, AC3, EAC3, DTS, WAV, FLAC, LPCM |
| Understøttede billedformater: | JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF, MPO |
| Video komprimeringsformater: | AVI, H.264, H.265, HEVC, MPEG, VP9 |
|
| Porte & Grænseflader |
| Antal HDMI-porte: | 3 |
| Indgang til pc’en (D-Sub): | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Audio Return Channel (ARC): | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Digital akustisk og optisk udgang: | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
| Fjernbetjening (IR) udgang: | 1 |
|
| Administrationsfunktioner |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Automatisk slukning: | Ja |
| Fungerer med Google Assistant: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 67 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 114 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
|
| Godkendelser |
| Certificering: | CE (RED, RoHS, ErP), REACH/PAH/SCCP |
|
| Tekniske detaljer |
| Compliance certificates: | RoHS |
|
| Bæredygtighed |
| Bæredygtighedscertifikater: | RoHS |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 1231 mm |
| Dybde (med stativ): | 256 mm |
| Højde (med stativ): | 790 mm |
| Bredde (uden stativ): | 1231 mm |
| Dybde (uden stativ): | 91 mm |
| Højde (uden stativ): | 718 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 1335 mm |
| Pakkedybde: | 160 mm |
| Pakkehøjde: | 875 mm |
| Pakkevægt: | 15,6 kg |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Emballage indhold |
| Desktop beslag: | Ja |
| Monteringssæt: | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet: | Ja |