Beskrivelse
Specifikationer
| Strømstyring | |
| Total effekt: | 450 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V): | 6 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 220V): | 2,5 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC): | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V): | 85 W |
| Kombineret effekt (+12 V): | 450 W |
| Kombineret effekt (+5 V): | 85 W |
| Kombineret effekt (-12V): | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB): | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V): | 16 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V): | 37,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V): | 16 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V): | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB): | 2,5 A |
| Effektivitet: | 85% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner: | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning |
| Porte & Grænseflader | |
| Motherboard, strømstik: | 24-pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin): | 3 |
| Antal SATA strømstik: | 3 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin): | 2 |
| CPU strømstik (4+4 pin): | Ja |
| Diskettedrev, strømstik: | 1 |
| Floppy-drev, stik: | Ja |
| Kabeltype: | Ikke modulær |
| Præstation | |
| Formål: | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: | SFX |
| 80 PLUS certificering: | 80 PLUS Bronze |
| Støjniveau: | 43 dB |
| Lejeteknologi: | Rifle |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 100000 t |
| Design | |
| Produktfarve: | Sort |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Ventilator diameter: | 8 cm |
| Antal blæsere: | 1 blæser(e) |
| Blæser placering: | Top |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 100 mm |
| Dybde: | 125 mm |
| Højde: | 63 mm |
| Vægt: | 1,22 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84733020 |



