|
| Processor |
| Processorproducent: | AMD |
| Processor sokkel: | Stik AM4 |
| Kompatibel processor serie: | 3rd Generation AMD Ryzen™ 3, 3rd Generation AMD Ryzen 5, 3rd Generation AMD Ryzen™ 7, 3rd Generation AMD Ryzen™ 9 |
|
| Hukommelse |
| Understøttede hukommelsestyper: | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik: | 4 |
| Maksimal intern hukommelse: | 128 GB |
| Hukommelses slots type: | DIMM |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder: | 2133,2400,2666,2800,3000,3200,3333,3466,3600,3733,3866,4000,4133,4266,4400,4600 Mhz |
|
| Lagring controllers |
| Understøttede lagerdrev brugerflader: | M.2, SATA |
|
| Intern I/O |
| USB 2.0-stik: | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik: | 1 |
| ATX strømstrik (24 stikben): | Ja |
|
| Bagpanel I/O porte |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte: | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Antal DVI-D-porte: | 1 |
| Antal PS/2-porte: | 1 |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ingen |
| Ethernet LAN: | Ja |
| LAN Kontroller: | Realtek RTL8111H |
|
| Funktioner |
| Motherboard form faktor: | micro ATX |
| Bundkort chipset familie: | AMD |
| Bundkort chipsæt: | AMD B550 |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10 |
|
| Udvidelsessokler |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots: | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots: | 1 |
| Antal M.2 (M) slots: | 2 |
|
| BIOS |
| BIOS-type: | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse: | 256 Mbit |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84733020 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 244 mm |
| Dybde: | 244 mm |
| Højde: | 51 mm |
|
| Andre funktioner |
| Vægt: | 785 g |