|
| Processor |
| Processorproducent: | AMD |
| Processor sokkel: | Stik AM4 |
| Kompatibel processor serie: | 3rd Generation AMD Ryzen™ 3, 3rd Generation AMD Ryzen 5, 3rd Generation AMD Ryzen™ 7, 3rd Generation AMD Ryzen™ 9 |
| Maksimalt antal SMP-processorer: | 1 |
|
| Hukommelse |
| Understøttede hukommelsestyper: | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik: | 2 |
| Maksimal intern hukommelse: | 64 GB |
| Hukommelses slots type: | DIMM |
| Hukommelseskanaler: | To-kanals |
| Fejlkorrigerende kode: | Ja |
| Ikke-fejlkorrigerende kode: | Ja |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder: | 1866,2133,2400,2667,2800,2933,3000,3066,3200,3466,3600,3733,3866,4000,4133,4266,4400,4600 MHz |
| Ikke-bufferet hukommelse: | Ja |
|
| Lagring controllers |
| Understøttede lagerdrev brugerflader: | PCI Express 3.0, SATA |
| Understøttet datalagringsdrev typer: | HDD & SSD |
| Antal understøttede HHD’er: | 5 |
| RAID-niveauer: | 0, 1, 10 |
|
| Grafik |
| Maksimal opløsning: | 4096 x 2160 pixel |
| Antal understøttede skærme: | 2 |
|
| Intern I/O |
| USB 2.0-stik: | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik: | 1 |
| Antal SATA III-stik: | 4 |
| Lydstik på frontpanel: | Ja |
| Stik til frontpanel: | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben): | Ja |
| CPU-ventilatorstik: | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik: | 2 |
| Indbrudsttik til kabinet: | Ja |
|
| Bagpanel I/O porte |
| Antal USB 2.0-porte: | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Antal DVI-D-porte: | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
| Mikrofonindgang: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ingen |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype: | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller: | Realtek RTL8111H |
|
| Funktioner |
| Komponent til: | PC |
| Motherboard form faktor: | micro ATX |
| Bundkort chipset familie: | AMD |
| Bundkort chipsæt: | AMD A520 |
| Lyd-output kanaler: | 7.1 kanaler |
| Lydchip: | Realtek ALC892 |
| Antal monteringshuller: | 8 |
|
| Udvidelsessokler |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots: | 1 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots: | 1 |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84733020 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 236 mm |
| Dybde: | 200 mm |
| Højde: | 60 mm |
|
| Andre funktioner |
| Vægt: | 698 g |