|
| Processor |
| Processorproducent: | Intel |
| Processor sokkel: | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie: | Intel® Celeron®, Intel® Pentium® Gold |
| Maksimalt antal SMP-processorer: | 1 |
| Understøttede procesorsokler: | LGA 1700 |
|
| Hukommelse |
| Understøttede hukommelsestyper: | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik: | 4 |
| Maksimal intern hukommelse: | 192 GB |
| Hukommelses slots type: | DIMM |
| Hukommelseskanaler: | To-kanals |
| Ikke-fejlkorrigerende kode: | Ja |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder: | 6800, 6600, 6400, 6200, 6000, 5800, 5600, 5400, 5200, 5000, 4800 MHz |
| Understøttet hukommelsesur hastighed (maks.): | 6800 MHz |
|
| Lagring controllers |
| Understøttede lagerdrev brugerflader: | M.2, SATA III |
| Understøtter RAID: | Ja |
| RAID-niveauer: | 0, 1, 5, 10 |
|
| Intern I/O |
| USB 2.0-stik: | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik: | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik: | 1 |
| Antal SATA III-stik: | 4 |
| Lydstik på frontpanel: | Ja |
| Stik til frontpanel: | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben): | Ja |
| CPU-ventilatorstik: | Ja |
| TPM-stik: | Ja |
| Header med RGB-LED-ben: | Ja |
|
| Bagpanel I/O porte |
| Antal USB 2.0-porte: | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte: | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Antal DisplayPorts: | 2 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype: | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11ad, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth: | Ja |
| Bluetooth-version: | 5.3 |
|
| Funktioner |
| Komponent til: | PC |
| Motherboard form faktor: | micro ATX |
| Bundkort chipset familie: | Intel |
| Bundkort chipsæt: | Intel B760 |
| Lyd-output kanaler: | 7.1 kanaler |
| Lydchip: | Realtek ALC897 |
| Strømkilde type: | ATX |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 11 |
|
| Udvidelsessokler |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots: | 2 |
|
| BIOS |
| BIOS-type: | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse: | 256 Mbit |
| ACPI-version: | 6.4 |
| Nulstil CMOS-jumper: | Ja |
| System Management BIOS (SMBIOS) version: | 3.5 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 243,8 mm |
| Dybde: | 243,8 mm |