|
| Processor |
| Grafikprocessor familie: | NVIDIA |
| Grafikprocessor: | GeForce RTX 4090 |
| Maksimal opløsning: | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA: | Ja |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi: | Ikke understøttet |
| CUDA-kerner: | 16384 |
| Processor øger urets hastighed: | 2565 Mhz |
| Processor øger urets hastighed (OC-tilstand): | 2595 Mhz |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort: | 4 |
|
| Hukommelse |
| Diskret grafikadapterhukommelse: | 24 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter: | GDDR6X |
| Hukommelsesbus: | 384 Bit |
| Dataoverførselshastighed: | 21 Gbit/sek. |
|
| Porte & Grænseflader |
| Grænsefladetype: | PCI Express 4.0 |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| Antal DisplayPorts: | 3 |
| HDMI-version: | 2.1a |
| DisplayPort-version: | 1.4a |
|
| Præstation |
| TV-tuner, integreret: | Ingen |
| OpenGL-version: | 4.6 |
| DVI dobbelt link: | Ingen |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 2.3 |
|
| Design |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Køleteknologi: | ASUS Axial-tech |
| Antal blæsere: | 3 blæser(e) |
| Antal porte: | 3,2 |
| Belysning: | Ja |
| Belysningsfarve: | Blå, Grøn, Rød |
|
| Strømstyring |
| Minimum system strømføring: | 850 W |
| Supplerende strømkontakter: | 1x 16-pin |
|
| Vægt & størrelser |
| Vægt: | 1,7 kg |
| Dybde: | 140,2 mm |
| Højde: | 62,8 mm |
| Bredde: | 325,9 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Brugervejledning: | Ja |
| Pakkebredde: | 534 mm |
| Pakkedybde: | 265 mm |
| Pakkehøjde: | 85 mm |
| Pakkevægt: | 2,7 kg |
| Pakketype: | Kasse |