|
| Processor |
| Grafikprocessor familie: | AMD |
| Grafikprocessor: | Radeon RX 6400 |
| Maksimal opløsning: | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA: | Ingen |
| Processor øger urets hastighed: | 2321 MHz |
| Processorboost clockhastighed (Gaming mode): | 2039 MHz |
|
| Hukommelse |
| Diskret grafikadapterhukommelse: | 4 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter: | GDDR6 |
| Hukommelsesbus: | 64 Bit |
| Dataoverførselshastighed: | 16 Gbit/sek. |
|
| Porte & Grænseflader |
| Grænsefladetype: | PCI Express 4.0 |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
|
| Præstation |
| TV-tuner, integreret: | Ingen |
| DirectX-version: | 12.0 |
| OpenGL-version: | 4.6 |
| DVI dobbelt link: | Ingen |
| AMD FreeSync: | Ja |
|
| Design |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Antal blæsere: | 1 blæser(e) |
| Beslagshøjde: | Full-Height (FH) |
| Antal porte: | 1 |
|
| Strømstyring |
| Minimum system strømføring: | 350 W |
|
| Vægt & størrelser |
| Vægt: | 358 g |
| Dybde: | 172 mm |
| Højde: | 112 mm |
| Bredde: | 39 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84733020 |