|
| Processor |
| Grafikprocessor familie: | NVIDIA |
| Grafikprocessor: | GeForce RTX 3090 Ti |
| Maksimal opløsning: | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA: | Ja |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi: | NVLink |
| CUDA-kerner: | 10752 |
| Processor øger urets hastighed: | 1860 Mhz |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort: | 4 |
| FireStream: | Ingen |
|
| Hukommelse |
| Diskret grafikadapterhukommelse: | 24 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter: | GDDR6X |
| Hukommelsesbus: | 384 Bit |
|
| Porte & Grænseflader |
| Grænsefladetype: | PCI Express 4.0 |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Antal DisplayPorts: | 3 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| DisplayPort-version: | 1.4a |
|
| Præstation |
| TV-tuner, integreret: | Ingen |
| DirectX-version: | 12.0 |
| OpenGL-version: | 4.6 |
| DVI dobbelt link: | Ingen |
| Klar til Virtual Reality (VR): | Ja |
| HDCP: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
|
| Design |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Køleteknologi: | MSI TORX Fan 4.0 |
| Antal blæsere: | 3 blæser(e) |
| Formfaktor: | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Beslagshøjde: | Full-Height (FH) |
| Belysning: | Ja |
| Belysningsfarve: | Flere |
| Produktfarve: | Blå, Grå, Hvid |
|
| Strømstyring |
| Minimum system strømføring: | 850 W |
| Strømforbrug (typisk): | 450 W |
| Supplerende strømkontakter: | 1x 16-pin |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84733020 |
|
| Vægt & størrelser |
| Vægt: | 2,15 kg |
| Dybde: | 338 mm |
| Højde: | 140 mm |
| Bredde: | 71 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakketype: | Kasse |