|
| Processor |
| Grafikprocessor familie: | NVIDIA |
| Grafikprocessor: | GeForce RTX 4060 Ti |
| Maksimal opløsning: | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA: | Ja |
| CUDA-kerner: | 4352 |
| Processor øger urets hastighed: | 2565 MHz |
| Processorfrekvens (OC-tilstand): | 2580 MHz |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort: | 4 |
|
| Hukommelse |
| Diskret grafikadapterhukommelse: | 8 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter: | GDDR6 |
| Hukommelsesbus: | 128 Bit |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.): | 18 GB/sek. |
|
| Porte & Grænseflader |
| Grænsefladetype: | PCI Express x16 4.0 |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Antal DVI-D-porte: | 0 |
| Antal DVI-I-porte: | 0 |
| Antal DisplayPorts: | 3 |
| HDMI-version: | 2.1a |
| DisplayPort-version: | 1.4a |
|
| Præstation |
| TV-tuner, integreret: | Ingen |
| DirectX-version: | 12 Ultimate |
| OpenGL-version: | 4.6 |
| HDCP: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
|
| Design |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Antal blæsere: | 2 blæser(e) |
|
| Strømstyring |
| Minimum system strømføring: | 550 W |
| Strømforbrug (typisk): | 1655 W |
| Supplerende strømkontakter: | 1x 8-pin |
|
| Vægt & størrelser |
| Vægt: | 556 g |
| Længde: | 199 mm |
| Dybde: | 120 mm |
| Højde: | 42 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Emballage indhold |
| Brugervejledning: | Ja |