|
| Funktioner |
| SSD-formfaktor: | M.2 |
| SDD-kapacitet: | 500 GB |
| Grænseflade: | PCI Express 4.0 |
| Hukommelsestype: | 3D NAND |
| NVMe: | Ja |
| Komponent til: | PC/Laptop |
| Hardware kryptering: | Ja |
| NVMe version: | 1.3 |
| Læsehastighed: | 2200 MB/s |
| Skrivehastighed: | 1150 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB): | 60000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB): | 200000 IOPS |
| Controller type: | Phison E13T |
| PCI Express-grænseflade data baner: | x4 |
| Understøtter S.M.A.R.T.: | Ja |
| Understøttelse af TRIM: | Ja |
| Fejlkorrigerende kode: | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 1500000 t |
| TBW bedømmelse: | 110 |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (maks.): | 2,4 W |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 85 °C |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 22 mm |
| Dybde: | 80 mm |
| Højde: | 2,15 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakketype: | Hængende boks |