|
| Funktioner |
| SSD-formfaktor: | M.2 |
| SDD-kapacitet: | 2 TB |
| Grænseflade: | PCI Express 3.0 |
| Hukommelsestype: | QLC 3D NAND |
| NVMe: | Ja |
| Komponent til: | PC/Laptop |
| NVMe version: | 1.3 |
| Læsehastighed: | 2400 MB/s |
| Skrivehastighed: | 1700 MB/s |
| M.2 SSD størrelse: | 2280 (22 x 80 mm) |
| Understøtter S.M.A.R.T.: | Ja |
| Understøttelse af TRIM: | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 1800000 t |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (gennemsnitlig): | 3,3 W |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 85 °C |
| Ikke-drift stød: | 1500 G |
|
| Tekniske detaljer |
| Bæredygtighedscertifikater: | RoHS |
| Indeholder ikke: | Halogen |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 22 mm |
| Dybde: | 80 mm |
| Højde: | 2,15 mm |
| Vægt: | 7 g |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 133 mm |
| Pakkedybde: | 178 mm |
| Pakkehøjde: | 13 mm |
| Pakkevægt: | 51 g |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84717070 |