Beskrivelse
Din bærbare pc eller computer med lille formfaktor kan nu opleve den nyeste, avancerede teknologi med Kingston FURY™ Impact DDR5
Med Intel® XMP 3.0-certificeret SODIMM-sæt med kapaciteter på op til 64 GB pakker Kingston FURY Impact DDR5 alle de forbedrede funktioner i DDR5 i en slank, kompakt formfaktor. På Plug N Play*-aktiverede moduler overclocker Kingston FURY Impact DDR5 automatisk, hvilket giver dit system et ydelsesboost uden behov for at aktivere en profil. Moduler med XMP 3.0-profiler kan overclocke til den højst udsendte frekvens – op til 6400 MT/s – ved at vælge profilen i BIOS-indstillingerne.
Kæmpe DDR5 SODIMM-ydeevne
Med en starthastighed på 4800 MT/s er DDR5 50 % hurtigere end DDR4 og giver et boost til gaming, rendering og multitasking.
Plug N Play med automatisk overclockingfunktionalitet*
PnP-modulerne i Kingston FURY Impact DDR5 overclockes automatisk til den højeste angivne hastighed.
Intel® XMP 3.0-certificeret
Maksimér hukommelsesydeevnen med avanceret præoptimeret timing, hastighed og spænding til overclocking.
Lavt strømforbrug, øget effektivitet
Hold din computer nedkølet og effektiv med det lave strømforbrug i Kingston FURY Impact DDR5.
Forbedret stabilitet med On-Die ECC
Bevar dataintegriteten, selv ved maksimale overclockinghastigheder.
Specifikationer
| Funktioner | |
| Intern hukommelse: | 32 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse): | 2 x 16 GB |
| Intern hukommelsestype: | DDR5 |
| Komponent til: | Laptop |
| Hukommelse form faktor: | 262-pin SO-DIMM |
| Fejlkorrigerende kode: | Ingen |
| Pufret hukommelsestype: | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC: | Ja |
| Maksimal blænderåbning: | 40 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata: | 5600 MT/s |
| Hukommelse rangering: | 1 |
| Hukommelsesspænding: | 1.1 V |
| Modulkonfiguration: | 2048M x 64 |
| Række cyklustid: | 48 ns |
| Opdater række cyklustid: | 295 ns |
| Række aktiv tid: | 28,56 ns |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP): | Ja |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) version: | 3.0 |
| SPD-profil: | Ja |
| Programmering strømspænding (VPP): | 1,8 V |
| Oprindelsesland: | Kina, Taiwan |
| Kølingstype: | Kølelegeme |
| Blybelægning: | Guld |
| JEDEC standard: | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -55 – 100 °C |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 3,8 mm |
| Dybde: | 69,6 mm |
| Højde: | 30 mm |
| Vægt: | 17,77 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 95,3 mm |
| Pakkedybde: | 14 mm |
| Pakkehøjde: | 171,5 mm |
| Pakkevægt: | 42,69 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt): | 203,2 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt): | 311,2 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt): | 101,6 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt): | 1,28 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt): | 25 stk |


















