|
| Printhastighed |
| Farve: | Ingen |
| Udskrivningsteknologi: | LED |
| Duplex udskrivning: | Ingen |
| Maksimal opløsning: | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 20 sider pr. minut |
| Udskriftsopløsning sort: | 2400 x 600 dpi |
| Opvarmningstid (fra dvaletilstand): | 18 sek./side |
| Tid til første side (sort, normal): | 10 sek./side |
|
| Funktioner |
| Udskrivning af farver: | Sort |
| Antal printpatroner: | 1 |
| Sidebeskrivelsessprog: | GDI |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet inputkapacitet: | 150 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 50 ark |
| Papirindgangstype: | Papirbakke |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9): | B6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Folie, Legal |
| Medievægt på papirbakke: | 65 – 105 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ingen |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, SMTP-AUTH, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4): | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA(Auto IP),WINS/NetBIOSnameresolution, DNS Resolver, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, CustomRaw Port/Port9100, klient SMTP, IPP/IPPS, serwer FTP, SNMPv1/v2c/v3,serwer HTTP/HTTPS, TFTP, ICMP, Web Services |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6): | NDP, RA, DNS resolver,mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, CustomRaw Port/Port9100, IPP/IPPS, klient SMTP,serwer FTP, SNMPv1/v2c/v3,serwer HTTP/ HTTPS, TFTP, ICMPv6, klient SNTP, Web Services |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Brother iPrint & Scan |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 32 MB |
| Indbygget processer: | Ja |
| Processorserie: | ARM Cortex |
| Processormodel: | A9 |
| Processorfrekvens: | 200 MHz |
| Lydtryksniveau (udskrivning): | 51 dB |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Produktfarve: | Sort, Hvid |
| Indbygget skærm: | Ingen |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 380 W |
| Strømforbrug (klar): | 40 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,7 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 700 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2003, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 340 mm |
| Dybde: | 238 mm |
| Højde: | 189 mm |
| Vægt: | 4,6 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 415 mm |
| Pakkedybde: | 303 mm |
| Pakkehøjde: | 324 mm |
| Pakkevægt: | 5,5 kg |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Garantibevis: | Ja |
| Drivere inkluderet: | Ja |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Software CD: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
|
| Andre funktioner |
| Antal pr. pakke: | 1 stk |