|
| Printhastighed |
| Farve: | Ja |
| Udskrivningsteknologi: | Laser |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 600 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 25 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Automatisk |
| Farve på udskriftsopløsning: | 600 x 600 dpi |
| Udskriftsopløsning sort: | 600 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 25 sider pr. minut |
| Opvarmningstid: | 55 sek./side |
| Tid til første side (sort, normal): | 10,9 sek./side |
| Udskriftsmargener (øverste, nederste, højre, venstre): | 5 mm |
|
| Funktioner |
| Maksimal driftscyklus: | 40000 sider pr. måned |
| Udskrivning af farver: | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Sidebeskrivelsessprog: | JPEG, PCL 5, PCL 6, PCLm, PDF, PWG, PostScript, URF |
| Anbefalet arbejdscyklus: | 150 – 2500 sider pr. måned |
| Printer skrifttyper: | Scalable, TrueType |
| Oprindelsesland: | Vietnam |
| HP segment: | Små og mellemstore virksomheder (SMV) |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 2 |
| Samlet inputkapacitet: | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 100 ark |
| Maksimalt antal inputbakker: | 2 |
| Maksimal indgangskapacitet: | 251 ark |
| Maksimal kapacitetsydelse: | 100 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Blonde papir, Kortlager, Kuverter, Blankt papir, Kraftigt papir, Etiketter, Brevpapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir, Groft papir, Tykt papir, Lysbilleder |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| Maksimal printstørrelse: | 216 x 356 mm |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | 16K, Direktør, Legal, Brev, Oficio |
| JIS B-seriens størrelser (B0…B9): | B5, B6 |
| Kuverter størrelser: | 10, B5, C5, DL, Monarch |
| Brugerdefineret mediebredde: | 76 – 216 mm |
| Brugerdefineret medielængde: | 127 – 356 mm |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Kabelteknologi: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi Direct: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Sikkerhedsalgoritmer: | AES, TKIP, WEP, WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPS |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 256 MB |
| Maksimal intern hukommelse: | 256 MB |
| Intern lagerkapacitet: | 0,512 GB |
| Indbygget processer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 1200 MHz |
| Lydtryksniveau (udskrivning): | 51 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning): | 6,2 dB |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Forretning |
| Produktfarve: | Grå, Hvid |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | MGD |
| Skærm diagonal: | 5,08 cm (2″) |
| Kontroltype: | Knapper |
| Certificering: | EN IEC 61000-3-2:2019 +A1:2021; EN 61000-3-3:2021; CISPR 32:2019; CISPR 35:2016; EN 55032:2015+A11:2020+A1:2020; EN 55035:2017+A11:2020; EN 61000-4-12:2017; FCC CFR 47 Part 15B; ICES-003, Issue 6:2019; Other Telecom approvals as required by individual countries |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 415 W |
| Strømforbrug (klar): | 6,1 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,05 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 0,272 kWh/uge |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Andre understøttede operativsystemer: | iOS, Linux, Android |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 15 – 30 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -20 – 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 80% |
|
| Bæredygtighed |
| Bæredygtighedscertifikater: | Blue Angel, Post-Consumer Recycled Plastic |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 390 mm |
| Dybde: | 419,1 mm |
| Højde: | 254,2 mm |
| Vægt: | 13,8 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 497 mm |
| Pakkedybde: | 331 mm |
| Pakkehøjde: | 510 mm |
| Pakkevægt: | 16,9 kg |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort): | 600 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY): | 500 Sider |
| Brugervejledning: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
|
| Specifikke funktioner for mærket |
| HP Web Jetadmin: | Ja |
| HP Auto-On/Auto-Off: | Ja |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 8443321010 |
| Pallens bruttovægt: | 474,2 g |
| Lag pr. palle: | 4 stk |
| Produkter pr. palle: | 28 stk |
|
| Tekniske detaljer |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt): | 7 stk |
|
| Andre funktioner |
| Anbefalede systemkrav: | Microsoft® Windows® 11, 10: 32-bit or 64-bit, 2 GB available hard disk space, Internet connection |
| Udskrivning: | Colour printing |
| Understøttede netværksprotokoller: | TCP/IPv4, TCP/IPv6, DHCP, DNS |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |
| Palle dimensioner (BxDxH): | 1200 x 1000 x 204 mm |
| Anbefalet luftfugtighed ved drift: | 30 – 70% |
| Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard): | 1199,9 x 1000 x 2040,9 mm (47.2 x 39.4 x 80.3″) |
| Pallevægt (efter britisk standard): | 474,2 kg (1045.4 Pund) |
| Aktustike effekt emissioner (klar): | 23 dB |
| Akustiske tryk emissioner af forbipasserende (klar): | 16 dB |