Beskrivelse
Denne printer er uden brug af blækpatroner og har en automatisk dokumentfremfører, som sikrer kompromisløs kvalitet. Der medfølger op til tre års blækforbrug i emballagen.[1] Med dual-band wi-fi[3] kan du opnå hurtigere forbindelse, og med HP Smart-appen kan du nemt udskrive fra din mobil.[4]
Specifikationer
| Printhastighed | |
| Udskrivningsteknologi: | Termisk inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ingen |
| Maksimal opløsning: | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 11 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Vejledning |
| Farve på udskriftsopløsning: | 4800 x 1200 dpi |
| Udskriftsopløsning sort: | 1200 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 5 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (sort, kladdekvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 22 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, kladdekvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 16 sider pr. minut |
| Udskriv øverste margen (min.): | 3 mm |
| Udskriv nederste margen (min.): | 3 mm |
| Udskriv margen til venstre (min.): | 3 mm |
| Udskriv margen til højre (min.: | 3 mm |
| Kopiering | |
| Kopiering: | Farvekopiering |
| Maksimal kopiopløsning: | 600 x 600 dpi |
| Kopieringshastighed (sort, normal kvalitet, A4): | 10 Kopier pr minut |
| Kopihastighed (sort, kladdekvalitet, A4): | 22 Kopier pr minut |
| Kopihastighed (farve, kladde, A4): | 14 Kopier pr minut |
| Scanning | |
| Scanning: | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning: | 1200 x 1200 dpi |
| Scanner type: | ADF-scanner |
| Optisk scanningsopløsning (sort): | 1200 x 1200 ppi |
| Optisk scanningsopløsning (farve): | 1200 x 1200 ppi |
| Maksimal scanningsopløsning: | 1200 x 1200 dpi |
| Maksimalt scanningsområde: | 216 x 356 mm |
| Scanningsteknologi: | CIS |
| Scanningshastighed (farve): | 3 sider pr. minut |
| Scanningshastighed (sort): | 5 sider pr. minut |
| Understøttede billedformater: | BMP, JPG, PNG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater: | PDF, RTF, TXT |
| Fax | |
| Fax: | Ingen |
| Funktioner | |
| Maksimal driftscyklus: | 1000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Digital afsender: | Ja |
| Blækbeholdersystem: | Ja |
| Sidebeskrivelsessprog: | PCL 3 GUI |
| Oprindelsesland: | Kina |
| HP segment: | Hjem, Hjemmekontor |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet inputkapacitet: | 30 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 30 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF): | Ja |
| Maksimal indgangskapacitet: | 100 ark |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9): | B5 |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
| Antal USB 2.0-porte: | 1 |
| Netværk | |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Google Cloud Print, HP ePrint, Mopria Print Service |
| Præstation | |
| Intern hukommelse: | 256 MB |
| Design | |
| Produktfarve: | Sort, Grå |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm diagonal: | 5,59 cm (2.2″) |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (klar): | 3,72 W |
| Strømforbrug (dvale): | 0,83 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,11 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP ePrint: | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 15 – 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 60 °C |
| Driftstemperatur (T-T): | 5 – 40 °C |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater: | ENERGY STAR |
| Bæredygtige teknologier og materialer: | Nej |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 449 mm |
| Dybde: | 373 mm |
| Højde: | 198 mm |
| Vægt: | 6,19 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 495 mm |
| Pakkedybde: | 238 mm |
| Pakkehøjde: | 480 mm |
| Pakkevægt: | 8,5 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84433100 |
| Pallens bruttovægt: | 425 g |
| Lag pr. palle: | 5 stk |
| Produkter pr. palle: | 50 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt): | 10 stk |
| Andre funktioner | |
| Palle dimensioner (BxDxH): | 1200 x 1000 x 2400 mm |
| Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard): | 1199,9 x 1000 x 2397,5 mm (47.2 x 39.4 x 94.4″) |
| Pallevægt (efter britisk standard): | 424,6 kg (936 Pund) |






