|
| Administrationsfunktioner |
| Switch-type: | Administreret |
| Switch lag: | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS): | Ja |
| Webbaseret administration: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal: | 5 |
|
| Netværk |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse: | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi: | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Port-spejlning: | Ja |
| Link aggregering: | Ja |
| Auto MDI/MDI-X: | Ja |
| Auto-forhandling: | Ja |
| VLAN understøttelse: | Ja |
| Vituelle LAN funktioner: | Port-based VLAN |
| Antal VLAN’er: | 32 |
|
| Dataoverførsel |
| MAC adresselabel: | 2000 entries |
| Switch kapacitet: | 10 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse: | 7,44 Mpps |
| Opbevar-og-frem: | Ja |
| Jumbo Frames support: | Ja |
| Jumbo rammer: | 16000 |
| Pakke bufferlager: | 1 MB |
|
| Sikkerhed |
| IGMP snooping: | Ja |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Certificering: | FCC, CE, RoHS |
|
| Præstation |
| Kompatible operativsystemer: | Microsoft Windows XP, Vista Windows 7, Windows 8, MAC OS, NetWare, UNIX / Linux |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde: | DC |
| Strømforsyning inkluderet: | Ja |
| Indgangsstrøm: | 0.6 A |
| Indgangsspænding: | 5 V |
| Strømforbrug (maks.): | 2,82 W |
|
| Power over Ethernet (PoE) |
| Strøm over Ethernet (PoE): | Ingen |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
| Varmeafgivelse: | 9,62 BUT/t |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 99,8 mm |
| Dybde: | 98 mm |
| Højde: | 26 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Brugervejledning: | Ja |
| Pakketype: | Kasse |
| Rack monteringskit: | Ja |
| Pakkebredde: | 128 mm |
| Pakkedybde: | 125 mm |
| Pakkehøjde: | 92 mm |