|
| Administrationsfunktioner |
| Switch-type: | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS): | Ja |
| Webbaseret administration: | Ja |
| MIB support: | Y |
|
| Porte & Grænseflader |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: | 11 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal SFP + modulslots: | 1 |
| Strømstik: | DC-in-stik |
|
| Netværk |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse: | Ja |
| Port-spejlning: | Ja |
| Fuld duplex: | Ja |
| Flowkontrol support: | Ja |
| Link aggregering: | Ja |
| Broadcast stormkontrol: | Ja |
| Auto MDI/MDI-X: | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000,2500,10000 Mbit/s |
| VLAN understøttelse: | Ja |
|
| Dataoverførsel |
| MAC adresselabel: | 16000 entries |
| Switch kapacitet: | 96 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse: | 71,42 Mpps |
| Jumbo Frames support: | Ja |
| Jumbo rammer: | 12000 |
|
| Sikkerhed |
| DHCP funktioner: | DHCP client |
| IGMP snooping: | Ja |
|
| Multicast funktioner |
| Multicast-understøttelse: | Ja |
|
| Design |
| Produktfarve: | Grå |
| Knap til nulstilling: | Ja |
| LED-indikatorer: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforsyning inkluderet: | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Power over Ethernet (PoE) |
| Strøm over Ethernet (PoE): | Ingen |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 10 – 90% |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 250 mm |
| Dybde: | 104 mm |
| Højde: | 27 mm |
| Vægt: | 783 g |
|
| Logistik data |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 85176990 |