|
| WAN-forbindelse |
| Ethernet WAN: | Ja |
| DSL WAN: | Ingen |
| WAN forbindelsestype: | RJ-45 |
|
| Trådløse LAN funktioner |
| Wi-Fi-bånd: | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks): | 4804 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd): | 1148 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd): | 4804 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band): | 4804 Mbit/s |
|
| Netværk |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000,2500,10000 Mbit/s |
| Kabelteknologi: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Portvideresendelse: | Ja |
| Port udløsning: | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz): | 3 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz): | 3 |
| Understøttelse af Samba (opbevaring): | Ja |
| Indbygget FTP-server: | Ja |
| VPN-server: | IPSEC, PPTP, OVPN |
| Mediaserver: | Ja |
| VPN gennemløb: | Ja |
|
| Mobilt netværk |
| 3G: | Ingen |
| 4G: | Ingen |
| 5G: | Ingen |
|
| Porte & Grænseflader |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 6 |
| USB-port: | Ja |
| Antal USB 2.0-porte: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 1 |
| DC-in-stik: | Ja |
|
| Administrationsfunktioner |
| Knap til nulstilling: | Ja |
| WPS trykknap: | Ja |
| Intelligent gitterteknologi: | Ja |
|
| Sikkerhed |
| Firewall: | Ja |
| Forældrekontrol: | Ja |
| Stråleformningsfrekvens: | 6 GHz |
|
| Design |
| Produkttype: | Bordplade router |
| Produktfarve: | Sort |
| LED-indikatorer: | Aktivitet, LAN, Strøm, WAN |
|
| Emballage indhold |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Garantibevis: | Ja |
| Hurtig start guide: | Ja |
|
| Antenne |
| Antennedesign: | Ekstern |
| Antenner, antal: | 8 |
| Aftagelig (e) antenne (r): | Ingen |
|
| Funktioner |
| Indbygget processer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 2000 MHz |
| Processorkerner: | 4 |
| Intern hukommelse: | 2048 MB |
| Flashhukommelse: | 256 MB |
| Fungerer med Amazon Alexa: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde type: | DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 110 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Udgangsspænding: | 19 V |
| Udgangsstrøm: | 3,42 A |
|
| Vægt & størrelser |
| Vægt: | 2,42 kg |