Beskrivelse
Specifikationer
| WAN-forbindelse | |
| Ethernet WAN: | Ja |
| DSL WAN: | Ingen |
| SIM-kort slot: | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem: | Ingen |
| WAN forbindelsestype: | RJ-45 |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd: | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks): | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd): | 2402 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd): | 574 Mbit/s |
| Netværk | |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype: | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Portvideresendelse: | Ja |
| Port udløsning: | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz): | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz): | 1 |
| USB-deling: | Ja |
| Understøttelse af Samba (opbevaring): | Ja |
| Indbygget FTP-server: | Ja |
| VPN-server: | OpenVPN, PPTP, L2TP |
| Mediaserver: | Ja |
| VPN-support: | OpenVPN, PPTP, L2TP |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 5 |
| USB-port: | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 1 |
| Administrationsfunktioner | |
| Servicekvalitet support (QoS): | Ja |
| Knap til nulstilling: | Ja |
| WPS trykknap: | Ja |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer: | WPA, WPA2, WPA3 |
| Firewall: | Ja |
| Firewall sikkerhed: | SPI Firewall |
| Gæsteadgang: | Ja |
| Stateful Packet Inspection (SPI): | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse: | Ja |
| Forældrekontrol: | Ja |
| Understøttelse af DMZ: | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT): | Ja |
| NAT-funktionalitet: | • Port Forwarding • Port Triggering • DMZ • UPnP |
| Protokoller | |
| DHCP-klient: | Ja |
| DHCP-server: | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP): | Ja |
| Design | |
| Produkttype: | Stationær router/pol router |
| Produktfarve: | Sort |
| Indikatorlampe: | Ja |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
| Godkendelser | |
| Certificering: | FCC, CE, RoHS |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Antenne inkluderet: | Ja |
| Hurtig installationsvejledning: | Ja |
| Antenne | |
| Antennedesign: | Ekstern |
| Antenne type: | 2×2 |
| Antenner, antal: | 4 |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type: | DC |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 261,1 mm |
| Dybde: | 134,5 mm |
| Højde: | 41 mm |
| Emballeringsdata | |
| Antal produkter inkluderet: | 1 stk |


