|
| WAN-forbindelse |
| Ethernet WAN: | Ja |
| DSL WAN: | Ja |
| SIM-kort slot: | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem: | Ingen |
| WAN forbindelsestype: | RJ-45 |
|
| Trådløse LAN funktioner |
| Wi-Fi-bånd: | Enkelt band (2,4 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks): | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
|
| Netværk |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Portvideresendelse: | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| Antal VPN-tunneler: | 10 |
| VPN-support: | OpenVPN, PPTP VPN, IPsec VPN |
|
| Mobilt netværk |
| 3G: | Ingen |
| 4G: | Ingen |
|
| ADSL funktioner |
| ADSL: | Ja |
| ADSL2: | Ja |
| ADSL2 +: | Ja |
| VDSL: | Ja |
| VDSL2: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 4 |
| USB-port: | Ingen |
| Antal RJ-11-porte: | 1 |
| Hukommelseskortstik: | Ingen |
|
| Administrationsfunktioner |
| Knap til nulstilling: | Ja |
| WPS trykknap: | Ja |
|
| Sikkerhed |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
|
| Protokoller |
| DHCP-klient: | Ja |
| DHCP-server: | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP): | Ja |
|
| Design |
| Produkttype: | Bordplade router |
| Produktfarve: | Sort |
|
| Emballage indhold |
| Kabler inkluderet: | LAN (RJ-45), Telefon (RJ-11) |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Hurtig installationsvejledning: | Ja |
|
| Antenne |
| Antennedesign: | Ekstern |
| Niveau for antennestyrke (maks.): | 5 dBi |
| Antenner, antal: | 2 |
|
| Funktioner |
| Certificering: | CE, RoHS |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde type: | DC |
| Udgangsspænding: | 12 V |
| Udgangsstrøm: | 1 A |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 90% |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
| Mac kompabilitet: | Ja |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 217,7 mm |
| Dybde: | 173,5 mm |
| Højde: | 36,8 mm |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 330 mm |
| Pakkedybde: | 240 mm |
| Pakkehøjde: | 70 mm |
| Pakkevægt: | 800 g |
| Antal produkter inkluderet: | 1 stk |