Beskrivelse
Specifikationer
| Funktioner | |
| Type: | Skubbe plæneklipper |
| Maksimal græsareal: | 300 m² |
| Klippe-bredde: | 32 cm |
| Minimum klippe-højde: | 3 cm |
| Maksimal klippe-højde: | 6 cm |
| Græsopsamler: | Ja |
| Klippe-system: | Roterende knive |
| Justering af klipperydning: | Ja |
| Græs-opsamlingsvolumen: | 31 L |
| Ergonomisk håndtag: | Ja |
| Justerbart håndtag: | Ja |
| Antal hjul: | 4 hjul |
| Vibrationsudledning: | 2,5 m/s² |
| Usikkerhed – k: | 1,5 m/s² |
| Nem at bruge: | Ja |
| Produktfarve: | Sort, Grøn |
| Strømstyring | |
| Strømkilde: | Batteri |
| Batterispænding: | 18 V |
| Batterikapacitet: | 4 At |
| Batterilevetid (maks.): | 95 min. |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 360 mm |
| Dybde: | 1210 mm |
| Højde: | 1030 mm |
| Vægt: | 9,4 kg |

