|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 4800 x 1200 dpi |
| Duplex udskrivningstilstand: | Auto/manuel |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono: | 28 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve: | 21 ipm |
| Tid til første side (sort, normal): | 4,4 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal): | 4,6 sek./side |
| N-i-1 udskrivningsfunktion: | Ja |
| N-op-udskrivning: | 2, 4, 9, 16 |
| Udskrivning af vandmærke: | Ja |
| Sikker udskrivning: | Ja |
| Funktion til udskrivning af foldere: | Ja |
| Funktion til udskrivning af plakater: | Ja |
| ID printfunktion: | Ja |
|
| Kopiering |
| Kopiering: | Farvekopiering |
| Duplekskopiering: | Ja |
| Maksimal kopiopløsning: | 600 x 600 dpi |
| Tid til første kopi (sort, normal): | 5 sek./side |
| Tid til første kopi (farve, normal): | 6 sek./side |
| Maksimalt antal kopier: | 999 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine: | 25 – 400% |
| N-i-1 kopifunktion: | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =): | 2, 4 |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Duplex scanning: | Ja |
| Optisk scanningsopløsning: | 1200 x 2400 dpi |
| Scanner type: | ADF-scanner |
| Maksimal scanningsopløsning: | 19200 x 19200 dpi |
| Scanningsteknologi: | Dual CIS |
| Scan til: | E-mail, E-mail Server, FTP, Fil, Billede, OCR, USB |
| Input farvedybde: | 48 Bit |
| Output farvedybde: | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde: | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde: | 8 Bit |
| Niveauer i gråtoneskala: | 256 |
| Scan drivere: | SANE, TWAIN, WIA |
|
| Fax |
| Fax: | Farvefax |
| Dupleksfax: | Ja |
| Modemhastighed: | 33,6 Kbit/s |
| Fax-hukommelse: | 150 Sider |
| Fax hastighedsopkald (maks. numre): | 150 |
| Fax videresendelse til: | E-mail, Fax, PC |
| Fejlkorrektionstilstand (ECM): | Ja |
|
| Funktioner |
| Duplex-funktioner: | Kopier, Fax, Udskriv, Scanne |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Udskrivning af farver: | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Digital afsender: | Ingen |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 4 |
| Samlet inputkapacitet: | 650 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 100 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet: | 250 ark |
| Papirbakke 2 inputkapacitet: | 250 ark |
| Multifunktionsbakke: | Ja |
| Universal-magasin kapacitet: | 100 ark |
| Papirindgangstype: | Papirbakke |
| Automatisk dokumentføder (ADF): | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet: | 50 ark |
| Manuel arkføder: | Ja |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A3 |
| Medietyper til papirbakke: | Belagt papir, Kuverter, Blankt papir, Fotopapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A3, A4, A5, A6 |
| Kuverter størrelser: | Com-10, DL, Monarch |
| Fotopapir størrelser: | 9×13,10×15,13×18 |
| Brugerdefineret mediebredde: | 105 – 297 mm |
| Brugerdefineret medielængde: | 148 – 431,8 mm |
| Medievægt på papirbakke: | 64 – 220 g/m² |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt: | 64 – 220 g/m² |
| Automatisk dokumentføder (ADF) medievægt: | 64 – 120 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Kabelteknologi: | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi Direct: | Ja |
| Near Field Communication (NFC): | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer: | 802.1x RADIUS, APOP, SMTP-AUTH, SNMPv3, SSL/TLS |
| Mobile udskrivningsteknologier: | Apple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Google Cloud Print, Mopria Print Service |
|
| Præstation |
| Intern hukommelse: | 256 MB |
| Indbygget kortlæser: | Ingen |
| Lydtryksniveau (udskrivning): | 50 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning): | 65,4 dB |
|
| Design |
| Produktfarve: | Grå |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | LCD |
| Skærm diagonal: | 8,89 cm (3.5″) |
| Berøringsskærm: | Ja |
| Kontroltype: | Knapper, Berøring |
| Farveskærm: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (udskrivning): | 29 W |
| Strømforbrug (kopiering): | 29 W |
| Strømforbrug (standby): | 6 W |
| Strømforbrug (dvale): | 0,9 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,03 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Understøttede Linux-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Andre understøttede operativsystemer: | ChromeOS |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 576 mm |
| Dybde: | 477 mm |
| Højde: | 375 mm |
| Vægt: | 23,4 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 681 mm |
| Pakkedybde: | 561 mm |
| Pakkehøjde: | 493 mm |
| Pakkevægt: | 26,6 kg |
| Antal pr. pakke: | 1 stk |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Telefon |
| Strømledning inkluderet: | Ja |