Beskrivelse
Specifikationer
| Printhastighed | |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 10,8 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Vejledning |
| Farve på udskriftsopløsning: | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 6 sider pr. minut |
| Kopiering | |
| Kopiering: | Farvekopiering |
| Kopieringshastighed (sort, normal kvalitet, A4): | 23 Kopier pr minut |
| Maksimalt antal kopier: | 99 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine: | 25 – 4000% |
| N-i-1 kopifunktion: | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =): | 2, 4 |
| ID-kort kopi funktion: | Ja |
| Scanning | |
| Scanning: | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning: | 600 x 1200 dpi |
| Scanner type: | Flatbed skanner |
| Scanningsteknologi: | CIS |
| Input farvedybde: | 16 Bit |
| Output farvedybde: | 8 Bit |
| Input gråtoneskala dybde: | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde: | 8 Bit |
| Fax | |
| Fax: | Ingen |
| Funktioner | |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Udskrivning af farver: | Sort, Grøn, Magenta, Gul |
| Blækbeholdersystem: | Ja |
| Udskiftningspatroner: | GI-51 GI-51 GI-51 GI-51 |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet inputkapacitet: | 100 ark |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Kortlager, Kuverter, Blankt papir, Kraftigt papir, Papir i høj opløsning, Påstrygningsark, Matteret papir, Fotopapir, Almindeligt papir, Semi-blankt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9): | B5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Direktør, Legal |
| Kuverter størrelser: | C5 |
| Fotopapir størrelser: | 10×15 cm |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter: | 10×15, 13×18, 17.5×25, 20×25, A4 |
| Medievægt på papirbakke: | 65 – 105 g/m² |
| Porte & Grænseflader | |
| USB-port: | Ja |
| USB-stik: | USB Type-B |
| Præstation | |
| Lydeffektniveau (udskrivning): | 51 dB |
| Design | |
| Produktfarve: | Sort |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ja |
| Skærm: | LCD |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug ( gennemsnitlig drift ): | 15 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,6 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 0,1 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Andre understøttede operativsystemer: | ChromeOS |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | 5 – 35 °C |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 445 mm |
| Dybde: | 330 mm |
| Højde: | 167 mm |
| Vægt: | 6,4 kg |
| Emballage indhold | |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 84433100 |



