|
| Printhastighed |
| Udskrivningsteknologi: | Inkjet |
| Udskrivning: | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning: | Ja |
| Maksimal opløsning: | 5760 x 1440 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 33 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand: | Vejledning |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): | 15 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort: | 10 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve: | 5 sider pr. minut |
| Udskrivning uden kant: | Ja |
|
| Scanning |
| Scanning: | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning: | 600 x 1200 dpi |
| Scanner type: | Flatbed skanner |
| Scanningsteknologi: | CIS |
| Understøttede billedformater: | PICT, PNG, BMP, TIFF, JPEG |
| Understøttede dokumentformater: | PDF |
|
| Fax |
| Fax: | Ingen |
|
| Funktioner |
| Duplex-funktioner: | Udskriv |
| Antal printpatroner: | 4 |
| Udskrivning af farver: | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Sidebeskrivelsessprog: | ESC/P-R |
|
| Kapacitet for input & output |
| Samlet antal inputbakker: | 1 |
| Samlet inputkapacitet: | 100 ark |
| Samlet outputkapacitet: | 30 ark |
| Multifunktionsbakke: | Ja |
| Universal-magasin kapacitet: | 100 ark |
|
| Papirhåndtering |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: | A4 |
| Medietyper til papirbakke: | Fotopapir, Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9): | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9): | B5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse: | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser: | 10, C6, DL |
| Fotopapir størrelser: | 10×15,13×18 cm |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter: | 10×15 |
| Medievægt på papirbakke: | 64 – 300 g/m² |
|
| Porte & Grænseflader |
| Direkte udskrivning: | Ja |
| USB-port: | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ingen |
| Ethernet LAN: | Ingen |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| Markedspositionering: | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm: | Ingen |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (kopiering): | 14 W |
| Strømforbrug (klar): | 4 W |
| Strømforbrug (dvale): | 0,4 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,2 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC): | 0,04 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Systemkrav |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows Vista, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede operativsystemer til servere: | Windows Server 2003 R2, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2008, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2008 x64 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 375 mm |
| Dybde: | 347 mm |
| Højde: | 179 mm |
| Vægt: | 3,9 kg |
|
| Emballage indhold |
| Patron(er) inkluderet: | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort): | 8100 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY): | 6500 Sider |