Beskrivelse
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 24,6 cm (9.7″) |
| Skærmopløsning: | 2048 x 1536 pixel |
| LED-baggrundsbelysning: | Ja |
| Paneltype: | IPS |
| Berøringsteknologi: | Multi-touch |
| Pixeltæthed: | 264 ppi |
| Processor | |
| Processorproducent: | Apple |
| Processorserie: | Apple |
| Processormodel: | A10 |
| Processorkerner: | 4 |
| Coprocessor: | Ja |
| Coprocessor model: | M10 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse: | 2 GB |
| Lagring | |
| Intern lagerkapacitet: | 128 GB |
| Indbygget kortlæser: | Ingen |
| Lagermedie: | Flash |
| Kompatible hukommelseskort: | Ikke understøttet |
| Lyd | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget mikrofon: | Ja |
| Antal indbyggede højttalere: | 2 |
| Kamera | |
| Bagkamera type: | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk): | 8 MP |
| Front kamera: | Ja |
| Bagerste kamera: | Ja |
| Bagerste kamera blænde nummer: | 2,4 |
| Autofokus: | Ja |
| Billedstabilisator: | Ja |
| Videooptagelse: | Ja |
| Maksimal videoopløsning: | 1920 x 1080 pixel |
| Video optagelsestilstande: | 720p, 1080p |
| Video capture hastighed: | 120 fps |
| Videostabilisator: | Ja |
| Ansigtsgenkendelse: | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk): | 1,2 MP |
| Front kamera blænde nummer: | 2,2 |
| Geotagging: | Ja |
| Netværk | |
| Mobil netværksforbindelse: | Ingen |
| Bedste Wi-Fi standard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.2 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| AirPlay: | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Lynstik: | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| Telefonfunktioner | |
| Stemmeopkald: | Ja |
| Videoopkald: | Ja |
| Messaging | |
| Instant messaging (IM): | Ja |
| Video beskeder: | Ja |
| E-mail: | Ja |
| Design | |
| Formfaktor: | Skifer |
| Produktfarve: | Sølv |
| Enhedstype: | Mobil tablet |
| Præstation | |
| Placering af position: | Ja |
| Assisteret GPS (A-GPS): | Ingen |
| iBeacon: | Ja |
| Accelerometer: | Ja |
| Sensor for omgivende lys: | Ja |
| Gyroskop: | Ja |
| Renoveret: | Ja |
| Elektronisk kompas: | Ja |
| Barometer: | Ja |
| Sikkerhed | |
| Fingeraftrykslæser: | Ja |
| Software | |
| Platform: | iOS |
| Operativsystem installeret: | iOS 11 |
| Virtuel assistent: | Apple Siri |
| Medfølgende software: | Safari iTunes Store App Store iBooks TV Photo Booth |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Ja |
| Batteri | |
| Batteriteknologi: | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet: | 32,4 Wh |
| Batterilevetid (maks.): | 10 t |
| Medieformater | |
| Understøttede lydformater: | AAC, AAX, AAX+, AC3, AIFF, EAC3, HE-AAC, M4A, MP3, MP3 VBR, WAV |
| Understøttede billedformater: | GIF, JPG, TIFF |
| Video komprimeringsformater: | H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Understøttede videoformater: | AVI, M4V, MOV, MP4 |
| Understøttede dokumentformater: | DOC, DOCX, HTM, HTML, ICS, Nøgle, PDF, PPT, PPTX, RTF, TXT, VCF, XLX, XPS |
| Understøttede arkivformater: | Lynlås |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 169,5 mm |
| Dybde: | 7,5 mm |
| Højde: | 240 mm |
| Vægt: | 469 g |
| Emballage indhold | |
| AC-adapter inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Lightning |
| Godkendelser | |
| Krop SAR (EU): | 0,63 W/kg |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -20 – 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 5 – 95% |
| Driftshøjde: | 0 – 3000 m |
