|
| Display |
| Skærm diagonal: | 68,6 cm (27″) |
| Skærmopløsning: | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Fuld HD |
| Paneltype: | Fast IPS |
| Responstid: | 1 ms |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 180 Hz |
| Vis antal farver: | 16.7 millioner farver |
| LED-baggrundsbelysning: | Ja |
| Type af baggrundslys: | W-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 300 cd/m² |
| Målingstype af responstid: | GTG (Gray to Gray) |
| Svartid (MPRT): | 0,5 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 80000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,3108 x 0,3108 mm |
| Synlig størrelse, horisontal: | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens: | 30 – 200 kHz |
| Digital vertikal frekvens: | 48 – 180 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk): | 68,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI: | Ja |
| Standard for farveskala: | Adobe RGB, DCI-P3, sRGB |
|
| Præstation |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| Spiltilstand: | Ja |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ingen |
| Indbygget kamera: | Ingen |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
| Rammeløst design: | Ja |
| Frontkantfarve: | Sort |
| Aftageligt stativ: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ingen |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner: | 3,5 mm |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 2.2 |
|
| Ergonomisk |
| Højdejustering: | Ingen |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 23° |
| Skærmvisning (OSD): | Ja |
| OSD-sprog: | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Kroatisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Antal OSD sprog: | 19 |
| Plug and play: | Ja |
| LED-indikatorer: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 21 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 28 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 22 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.): | 34 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm: | 1.5 A |
| Strømforsyningstype: | Intern |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
|
| Driftsbetingelser |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -25 – 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 10 – 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 93% |
| Driftshøjde: | 0 – 5000 m |
| Ikke-drift højde: | 0 – 12192 m |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 613,9 mm |
| Dybde (med stativ): | 197,6 mm |
| Højde (med stativ): | 366,3 mm |
| Vægt (med stativ): | 3,83 kg |
| Bredde (uden stativ): | 613,9 mm |
| Dybde (uden stativ): | 51,2 mm |
| Højde (uden stativ): | 449,7 mm |
| Vægt (uden stativ): | 3,44 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 690 mm |
| Pakkedybde: | 126 mm |
| Pakkehøjde: | 454 mm |
| Pakkevægt: | 6,4 kg |
|
| Emballage indhold |
| Stativ inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI |
|
| Andre funktioner |
| Lav inputforsinkelse: | Ja |
| FPS-tæller: | Ja |
| Opkaldspunkt: | Ja |
| Skyggekontrol: | Ja |
| Reduktion af bevægelsessløring: | Ja |
| Compliance-certifikater: | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |