Beskrivelse
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 68,6 cm (27″) |
| Skærmopløsning: | 2560 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Quad HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 260 Hz |
| Vis antal farver: | 1.073 milliarder farver |
| Type af baggrundslys: | LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 400 cd/m² |
| Responstid: | 1 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 100000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,233 x 0,233 mm |
| Synlig størrelse, horisontal: | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens: | 415 – 415 kHz |
| Digital vertikal frekvens: | 48 – 260 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type: | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync-type: | FreeSync Premium |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| Skyggekontrol: | Ja |
| Spiltilstand: | Ja |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 4 W |
| Design | |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
| Aftageligt stativ: | Ja |
| Farve: | Sort |
| Certificering: | VESA AdaptiveSync Display 240Hz VESA DisplayHDR 400 AMD FreeSync Premium G-SYNC Compatible |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| USB-hub-version: | 2.0 |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 1 |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Pc lydindgang: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| AC (strøm) indgang: | Ja |
| Ergonomisk | |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ingen |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen: | Ja |
| Kabellåseslids type: | Kensington |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 20° |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 22 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 40 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 26 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ): | 615 mm |
| Dybde (med stativ): | 21,4 mm |
| Højde (med stativ): | 455 mm |
| Vægt (med stativ): | 5 kg |
| Bredde (uden stativ): | 615 mm |
| Dybde (uden stativ): | 51 mm |
| Højde (uden stativ): | 367 mm |
| Vægt (uden stativ): | 4,2 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 689 mm |
| Pakkedybde: | 475 mm |
| Pakkehøjde: | 160 mm |
| Pakkevægt: | 6,9 kg |
| Pakketype: | Kasse |
| Bæredygtighed | |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1734730 |






