|
| Display |
| Skærm diagonal: | 39,6 cm (15.6″) |
| Skærmopløsning: | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | OLED |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Fuld HD |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 100000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 60 Hz |
| Vis antal farver: | 1.073 milliarder farver |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning): | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 360 cd/m² |
| Responstid: | 1 ms |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 100000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,179 x 0,179 mm |
| Synlig størrelse, horisontal: | 34,4 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 19,4 cm |
| Digital vertikal frekvens: | 60 – 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala: | DCI-P3 |
| Farveområde: | 100% |
|
| Præstation |
| NVIDIA G-SYNC: | Ingen |
| AMD FreeSync: | Ingen |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| Spiltilstand: | Ja |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ingen |
| Indbygget kamera: | Ingen |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Smart |
| Produktfarve: | Grå |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ingen |
| HDMI: | Ja |
| USB upstream port type: | USB Type-C |
| Antal upstream-porte: | 2 |
| Antal mini HDMI-porte: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 1.4 |
|
| Ergonomisk |
| VESA montering: | Ingen |
| Højdejustering: | Ingen |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | B |
| Strømforbrug (typisk): | 15 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse): | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (uden stativ): | 358,7 mm |
| Dybde (uden stativ): | 8,95 mm |
| Højde (uden stativ): | 226,2 mm |
| Vægt (uden stativ): | 650 g |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 552 mm |
| Pakkedybde: | 394 mm |
| Pakkehøjde: | 125 mm |
| Pakkevægt: | 3,65 kg |
| Pakketype: | Kasse |