Beskrivelse
Øg din produktivitet i hverdagen
Opnå endnu større effektivitet med denne 27″ FHD-skærm, der er perfekt til arbejde eller studier. Den store og elegante skærm gør det nemt at udføre computerarbejde med en skarp og jævn skærm i et stilfuldt design, så du kan klare flere af dine daglige opgaver.
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 68,6 cm (27″) |
| Skærmopløsning: | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Fuld HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 75 Hz |
| Vis antal farver: | 16.7 millioner farver |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 250 cd/m² |
| Responstid: | 5 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger: | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 9000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,311 x 0,311 mm |
| Pixeltæthed: | 82 ppi |
| Horisontal scanningsområde: | 30 – 86 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 48 – 75 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk): | 68,6 cm |
| Overfladehårdhed: | 3H |
| Farvedybde: | 8 Bit |
| RGB-farverum: | NTSC |
| Farveområde: | 72% |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC: | Ingen |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| HP segment: | Hjem |
| Design | |
| Markedspositionering: | Hjem |
| Produktfarve: | Sort |
| Farve: | Sort |
| Introduktionsår: | 2022 |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Certificering: | Argentina S-Mark; Australia MEPS; CB; CE; CECP; CEL; CEL Grade 1; China CCC; cTUVus; EAC; ENERGY STAR®; ErP; EUP Lot-6; FCC; ICES; ISO 9241-307; KC (Korean) requirements; KC/KCC; Korea e-standby; Microsoft WHQL Certification; NOM (Mexico); PSB for Singapore; RCM; SEPA; Taiwan BSMI; TCO Certified; TCO Certified Edge; TUV Bauart; VCCI; Vietnam MEPS; Low blue light; EUP Lot-26; EU RoHS; Ukraine Energy label; California Energy Commission (CEC); South Africa Energy; Mexico Energy; WW application; UAE; Ukraine certificates; NRCS of South Africa; TÜV Flicker free certified; India BIS; Cambodia ISC |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub: | Ingen |
| HDMI: | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub): | 1 |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP: | Ja |
| Ergonomisk | |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ingen |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Akse: | Ingen |
| Drejelig: | Ingen |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 20° |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 16 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 25 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.): | 35 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 5 – 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 20 – 80% |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet: | HDMI |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ): | 611 mm |
| Dybde (med stativ): | 190,3 mm |
| Højde (med stativ): | 438,4 mm |
| Vægt (med stativ): | 5,11 kg |
| Bredde (uden stativ): | 611 mm |
| Dybde (uden stativ): | 57,1 mm |
| Højde (uden stativ): | 365,6 mm |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 685 mm |
| Pakkedybde: | 137 mm |
| Pakkehøjde: | 425 mm |
| Pakkevægt: | 7,39 kg |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater: | ENERGY STAR, TCO |
| Bæredygtige teknologier og materialer: | Støddæmpende indlæg i kassen er fra 100 % bæredygtig kilde og kan genanvendes; 85 % ITE-afledt reproduceret plast; Lavt halogenindhold |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1280903 |
| Andre funktioner | |
| Vægt: | 5,11 kg |
| Højde: | 365,6 mm |
| Bredde: | 611 mm |
| Dybde: | 57,1 mm |




















